Bardzo nerwowe spotkanie

12.10.2009 Podczas drugiej kolejki spotkań w 1. Centralnej Lidze Kobiet, doszło do spotkania beniaminków. W Rzeszowie miejscowy AZS Mostostal podejmował drużynę Domeny.pl Siemaszka.

W pierwszej połowie meczu widać było zdenerwowanie obu zespołów, co odbiło się na ich skuteczności. Mostostal szybciej jednak opanował nerwy i po pierwszej kwarcie prowadził 11:8. Druga kwarta to tak naprawdę odzwierciedlenie tego, co działo się w pierwszej części spotkania. Wiele błędów po obu stronach i sporo "szarpanych" akcji, nie przyniosły wielkiego widowiska. AZS wygrał drugą kwartę 16:8, dzięki Izabeli Kieszkowskiej-Komar, która w 20 minut zaliczyła 10 "zbiórek", z czego 5 w ataku. To pozwoliło Rzeszowiankom na kilkukrotne ponawianie akcji w ataku po nieskutecznym rzucie.

W drugiej połowie mecz szybko zaczął nabierać rumieńców. Dziewczyny z Domeny.pl wyszły odmienione i głównie za sprawą Agnieszki Wnęk, która swoimi szybkimi akcjami i kilkoma rewelacyjnymi przechwytami, dała sygnał koleżankom do ataku. Przewaga AZS szybko stopniała do kilku punktów. Waleczna postawa Eweliny Ziętary pod koszami, zniwelowała przewagę w "zbiórkach" zespołu gospodarzy. Na 3 minuty przed końcem spotkania Goście wyszli na 2-punktowe prowadzenie i wydawać się mogło, że rozpędzone Siemaszki już się nie zatrzymają. Niestety, AZS trafiał z linii rzutów osobistych i utrzymywał bezpieczną przewagę. Zawodniczki Siemaszki straciły dużo sił i mimo ambitnej postawy przegrały to spotkanie.