Blisko zwycięstwa. Rywal: AZS – MLKS Rzeszów

24.01.2009

W drugim meczu rundy rewanżowej, koszykarkom z Piekar przyszło się zmierzyć na wyjeździe z drużyną AZS MLKS Rzeszów. Gospodynie zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli i koszykarki Siemaszki były przygotowane na trudny mecz.

Pierwsza połowa wyglądała bardzo obiecująco. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 19:24 dla przyjezdnych. Konsekwentna gra w obronie i mądrze pokierowany atak przynosiły punkty dla Siemaszki. Na przerwę po drugiej kwarcie nasze koszykarki schodziły prowadząc 34:43.

Niestety w drugiej połowie meczu koszykarki Siemaszki zaczęły odczuwać zmęczenie, które odbiło się na coraz większej ilości popełnianych błędów zarówno w obronie jak i ataku. Trener Rzeszowa przeprowadzał wiele zmian, dzięki czemu jego zawodniczki były w pełni sił na boisku. Najgorsza okazała się dla Siemaszki czwarta kwarta, gdy niektóre z naszych zawodniczek musiały opuścić boisko za faule, a reszta nie miała sił. Koszykarki AZS-u raz za razem trafiały za 3 punkty i tak ostatnią kwartę Siemaszka przegrała 28:11, a cały mecz zakończył się wynikiem 89:75 dla Rzeszowa.