Widowiskowe spotkanie

25.01.2011

Zespół Domeny.pl Siemaszka przegrał z drużyną Solpark Kleszczów Pabianice 65:55. Mecz 16. kolejki Centralnej Ligi Kobiet odbył się w Kleszczowie.

Był to jeden z najlepszych meczy w wykonaniu naszych zawodniczek. Drużyna z Pabianic jest liderem tabeli B i głównym pretendentem do awansu do Ekstraklasy. Mimo to, koszykarki Domeny.pl Siemaszka podjęły walkę już w pierwszych minutach. Niestety, nieobecność dwóch podkoszowych zawodniczek - Moniki Lelek i Eweliny Ziętary - odbiła się na wyniku. Po drugiej kwarcie zespół schodził do szatni z 10-cio punktową stratą (32:22).

W trzeciej części spotkania Domeny.pl grały skutecznie, nie pozwalając przeciwniczkom na powiększenie przewagi. Początek ostatniej kwarty to prawdziwy pokaz ducha walki naszych dziewczyn. Mimo pięciu fauli Agaty Szołtysek, które pozbawiły nasz zespół kolejnej podkoszowej, dziewczyny odrobiły 12-sto punktowa stratę, doprowadzając do remisu 51:51 na 3 minuty przed końcem meczu! Cenne uwagi trenera i dobra obrona pozwoliły utrzymać ten wynik do końca meczu.  Niestety, limit fauli wykorzystany przez nasz zespół spowodował rzuty osobiste przeciwniczek i ostatecznie Domeny.pl Siemaszka przegrały to spotkanie 65:55.

Mecz był bardzo widowiskowy w wykonaniu obu zespołów. Koszykarki trzymały nas w napięciu do ostatnich minut. Brawa dla naszych zawodniczek za walkę!