Decydująca porażka w derbach

9.02.2011

W 16. kolejce 1 ligi koszykówki kobiet, zespół Domeny.pl Siemaszka przegrał z Koroną w Krakowie 69-85.

Pierwsza kwarta spotkania zaczęła się obiecująco dla naszych „Domenek”. Dobrą obroną oraz ciekawymi akcjami w ataku przejęliśmy inicjatywę oraz objęliśmy 6-pkt. prowadzenie na koniec tej części meczu. Druga kwarta była bardzo wyrównana. Korona odrobiła straty już na początku tej kwarty, potem nastąpiła walka "kosz za kosz", z której zwycięsko wyszły nasze dziewczyny i do przerwy prowadziliśmy 39-38.

Niestety w drugiej połowie Korona narzuciła swój styl gry, objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania, z minuty na minutę powiększając systematycznie przewagę nad naszymi „Domenkami”. Ostatecznie zespół z Krakowa pokonał nas z różnicą 16 pkt. Przegrane derby oznaczają niestety, że nasz zespół nie awansował do grupy grającej o awans do Ekstraklasy. Za dwa tygodnie zaczniemy  bój w grupie o utrzymanie w 1 lidze.