Derby Małopolski z dogrywką i piękna wygrana Domeny.pl

14.01.2011

Zespół Domeny.pl Siemaszka pokonał po dogrywce w Piekarach Wisłę McArthur Kraków 53:50 w 14. kolejce 1. ligi koszykówki kobiet.

Mądrze przeprowadzane początkowe akcje w ataku oraz skuteczna obrona zaowocowały prowadzeniem 16:11. W drugiej odsłonie oba zespoły popełniły sporo błędów, czego wynikiem był mizerny wynik 5:6. Do przerwy przewaga naszych koszykarek wynosiła więc zaledwie 4 punkty.

Trzecią kwartę świetnie rozpoczęły przyjezdne. Z minuty na minutę zwiększały prowadzenie nad zespołem Domeny.pl. Gospodynie nie były w stanie zatrzymać ataku Wisły i przegrywały 11 punktami.

Początek czwartej kwarty nie zapowiadał się korzystnie dla Siemaszki. Wisła dorzuciła jeszcze 4 punkty i na 7 minut przed końcem prowadziła aż 15 punktami! Zespół Domeny.pl rozpoczął szaleńczy wyścig z czasem. Niesione pięknym, żywiołowym dopingiem licznie zgromadzonej publiczności, koszykarki z Piekar dobrze kontratakowały i świetnie broniły, a przewaga Wisły topniała z minuty na minutę. Na 2 sekundy przed końcem, przy stanie 41:43, faulowana była Ewelina Ziętara. Pewnie wykonała 2 rzuty osobiste. Pierwsza dogrywka w tym sezonie w Piekarach stała się faktem.

Domeny.pl po niezwykle emocjonującym meczu pokonały Wisłę McArthur 53:50 (16:11, 5:6, 4:19, 18:7, D: 10:7).

Brawa dla całego zespołu za ogromną determinację, wolę walki i wiarę w zwycięstwo do samego końca! Podziękowania należą się również kibicom, którzy tak licznie gorąco dopingowali nasz zespół.