Dobra postawa Domeny.pl

14.11.2009

W 7-ej kolejce spotkań Domeny.pl czekał prawdziwy sprawdzian. Do Piekar przybył niepokonany do tej pory zespół BS PA-CO Bank Pabianice. Drużyna ta w zeszłym sezonie spadła z ekstraklasy. Od początku sezonu robiła wszystko, aby powrócić do PLKK pozostawiając na pokonanym polu wszystkie dotychczasowe zespoły.

W pierwszej kwarcie "przyjezdne" ruszyły zdecydowanie do ataku. Szybkie akcje i kombinacyjne rozwiązania przynosiły im łatwe punkty, a w dodatku gościom po prostu wszystko "wpadało". Zawodniczki z Siemaszki wyszły spięte. Nerwowość niestety wkradła sie również w grę drużyny, a tak rutynowane zawodniczki z Pabianic jak Żytomirska, Tondel i Piestrzyńska bezwzględnie to wykorzystały.

Po pierwszej kwarcie wydawać sie mogło, że Domeny.pl są skazane na "pożarcie". Jednak przez dalszą część spotkania zespół z Piekar grał z drużyną z Pabianic jak równy z równym. Zaczął funkcjonować atak i częste próby pressingu uprzykrzały życie gościom. Dobra obrona i zaangażowanie nie pozwoliły "przyjezdnym" na zdobywanie łatwych punktów. Jednak pomimo dobrej postawy zawodniczek Domeny.pl, Pabianice przez cały mecz kontrolowały jego przebieg, zachowując bezpieczną przewagę punktową. Pabianice zainkasowały w 7-ej kolejce dwa punkty, niepodzielnie zachowując fotel lidera grupy B.

Domeny.pl Siemaszka - BS PA-CO Bank Pabianice (53:81)

Powrót