Domenki wygrały memoriał im. Aleksandry Piotrowskiej

19.09.2011

Zawodniczki Domeny.pl Siemaszka zakończyły odbywający się w miniony weekend turniej z kompletem zwycięstw na koncie.

W turnieju, który miał miejsce w Gorzowie obok drużyny Domeny.pl Siemaszka wzięły również udział 4 inne polskie ekipy oraz niemiecka ASV Berlin, która do Wielkopolski przyjechała w zaledwie 5-cio osobowym składzie.

W pierwszym spotkaniu nasze dziewczyny wyszły na boisku po długiej podróży. Mimo to od początku meczu walczyły z ogromnym zaangażowaniem. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 16-16. W drugiej kwarcie „Domenki” świetnie broniły, dzięki czemu przejęły inicjatywę i objęły 8 pkt. Prowadzenie 32-24. Trzecia kwarta rozpoczęła się niestety od nieprzemyślanych akcji i niecelnych rzutów. Jednak po reprymendzie trenera i zmianie systemu obrony dziewczyny zaczęły odrabiać straty. Czwarta kwarta to już zupełnie inny obraz gry. „Domenki” z pełną determinacja kontrolowały przebieg meczu. Na kilka minut przed końcową syreną prowadziły już 12 pkt. Przeciwniczki ambitnie walczyły do końca, ale nie udało im się wydrzeć zwycięstwa naszej drużynie.

Po 2 godz. odpoczynku nasze dziewczyny znów wyszły na parkiet, aby zmierzyć się z AZS-em Gorzów Wlkp. Gospodynie pomimo młodego wieku walczyły z nami jak równy z równym. Pierwsza kwarta zakończyła się 17-11 dla Domeny.pl Siemaszki. W drugiej części dziewczyny nieznacznie powiększyły przewagę punktową. Do połowy na tablicy widniał wynik 31-20. W drugiej połowie „Domenki” nieco opadły z sił, ale do końca utrzymały korzystny wynik i ostatecznie pokonały zawodniczki z Gorzowa Wlkp. 62-52.

W drugim dniu turnieju Domeny.pl Siemaszka zmierzyły się z dwoma rywalami, z którymi spotkają się również w sezonie 1. ligi: MKS PWSZ KON-BET Konin oraz MKS Polkowice. Z obu tych rywalizacji wyszliśmy zwycięsko!

Pierwszy mecz z Koninem był zaciętą rywalizacją. „Domenki” przegrały pierwszą kwartę 22-21, a walka toczyła się kosz za kosz. W drugiej części meczu nasze zawodniczki pokazały dobrą obronę dzięki czemu zatrzymaliśmy rywala tylko na 9 punktowej zdobyczy wygrywając 15-9. Druga połowa to stopniowe powiększanie przewagi przez nasze dziewczyny, której nie pozwoliliśmy sobie wydrzeć już do końca spotkania i ostatecznie pokonaliśmy Kon-Bet 69-60.

W drugim meczu zespół z Polkowic postawił wysokie wymagania naszej drużynie, zwłaszcza do przerwy, po której na tablicy wyników widniał remis. W trzeciej kwarcie poprawiliśmy szeregi obronne oraz skuteczność w ataku, uzyskaliśmy 6 pkt. przewagi, a w czwartej kwarcie „Domenki” bezwzględnie wykorzystały fakt, iż zawodniczki z Polkowic opadły z sił i powiększyliśmy prowadzenie do 20 pkt. 73-53 wynik końcowy tego spotkania oznaczał, iż w walce o pierwsze miejsce w niedziele bezpośrednio spotkamy się z drużyną ASV Berlin.

Trzeciego dnia, w meczu decydującym o zwycięstwo, nasza drużyna wykazała się sporą determinacją oraz zaangażowaniem, co było widoczne od początku spotkania. „Domenki” narzuciły swój agresywny styl w obronie oraz spokojny i mądry atak, dzięki czemu do przerwy prowadziliśmy 9 pkt. Początek trzeciej kwarty to kontynuacja dobrej postawy naszego zespołu i prowadzenie po 3 min tej części spotkania 12 pkt. Wtedy jedna z zawodniczek Berlina wchodząc na kosz z lewej strony straciła równowagę przy nacisku naszej zawodniczki i doznała groźnie wyglądającej kontuzji kolana. Po tej sytuacji Trener Berlina poprosił o zakończenie spotkania, gdyż to już druga z jego zawodniczek doznała kontuzji na tym turnieju. Dlatego rezultat z tego meczu to 42-30 dla „Domenek” i zwycięstwo w turnieju, niestety szkoda, iż w takich okolicznościach.

Wyrazy współczucia dla zawodniczki oraz całego zespołu z Niemiec. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! A naszym zawodniczkom gratulujemy dobrej postawy w całym turnieju, który, co trzeba podkreślić, został profesjonalnie zorganizowany.

Wyniki spotkań:
Piątek 16 września:
MKS Polkowice - AZS PWSZ Gorzów 66:44 (18:9, 13:14, 6:19, 16:13)
ASV Berlin - MKS PWSZ KON-BET Konin 62:48 (18:10, 18:18,14:14, 12:6)
Domeny.pl Siemaszka - AZS Uniwersytet Gdańsk 67:65 (16:16, 16:8, 8:20, 27:21)
(Dąbkowska 17, Czopor 16, 14 Krzywoń, Hajduk 12, Płazińska 5, Lelek 2, Panek-Kula 1, Kuzio 0)
MKS PWSZ KON-BET Konin - MKS Polkowice 63:60 (18:24, 9:14, 18:13, 15:12)
AZS PWSZ Gorzów - Domeny.pl Siemaszka 52:62 (11:17, 9:14, 15:17, 17:14)
(Krzywoń 13, Dąbkowska 11, Hajduk 11, Lelek 8, Płazińska 7, Czopor 6, Panek 4, Kuzio 2)
AZS Uniwersytet Gdańsk - ASV Berlin 60:68 (13:24, 13:21, 16:9, 18:14)

Sobota 17 września:
Domeny.pl Siemaszka - MKS PWSZ KON-BET Konin 69:60 (21:22, 15:9, 16:13, 17:16)
(Dąbkowska 17 pkt, Szołtysek 12, Wilk 12, Hajduk 10, Czopor 9, Lelek 5, Krzywoń 4, Panek-Kula 0, Kuzio 0)
AZS Uniwersytet Gdańsk - AZS PWSZ Gorzów 72:50 (22:13, 9:11, 21:14, 20:12)
ASV Berlin - MKS Polkowice 73:39 (16:8, 20:16, 19:11, 18:4)
MKS PWSZ KON-BET Konin - AZS Uniwersytet Gdańsk 69:54 (13:21, 18:13,20:9, 18:11)
MKS Polkowice - Domeny.pl Siemaszka 53:73 (13:10, 18:21, 14:21, 8:21)
(Szołtysek 18 pkt, Krzywoń 16, Dąbkowska 12, Hajduk 11, Lelek 6, Wilk 5, Czopor 5, Panek 0, Kuzio 0)
AZS PWSZ Gorzów - ASV Berlin 51:48 (12:13, 9:11, 20:16, 10:8)

Niedziela 18 września:
ASV Berlin - Domeny.pl Siemaszka 30:42 (16:19, 12:21, 2:2, 0:0) – mecz zakończony przed czasem z powodu kontuzji zawodniczki z Berlina
AZS Uniwersytet Gdańsk - MKS Polkowice 65:60 (19:14, 23:14, 9:15, 14:17)
AZS PWSZ Gorzów - MKS PWSZ KON-BET Konin 43:50 (4:8, 15:9, 12:16, 12:17)