Domeny.pl na zlocie miłośników marki LAND ROVER na 60-lecie marki

13.01.2009

Polski zlot miłośników Land Roverów odbył się w dniach 20-21 września 2008 roku. Spotkanie było okazją do uczczenia 60-lecia istnienia marki.

W zlocie, który odbył się w Nieporęcie, wzięło udział aż 250 pojazdów. Od najstarszych modeli po najnowsze Range Rovery. W trakcie imprezy można było wybrać się na 40-kilometrową terenową przejażdżkę, poznać możliwości jezdne nowych modeli, a także nauczyć się technika ratowania życia podczas wypadków. Nie zabrakło także roverowych gadżetów i akcesoriów oraz doskonałej muzyki w wykonaniu zespołów Raz, Dwa, Trzy oraz Wojciecha Waglewskiego z synami (Fisz, Emade). W zlocie udział wzięła także ekipa Domeny.pl, w składzie Arkadiusz Szczurowski i Łukasz Dominik. Zapraszamy do Galerii, w której znajdziecie fotorelację z tej imprezy.

 

Trochę historii według Wikipedii - Land Rover – marka samochodów terenowych produkowanych w Wielkiej Brytanii od 1948 roku początkowo przez firmę Rover, a później pod własną marką. Podstawowy model Land Rover, produkowany nieprzerwanie od 1948 roku jest znany z dużych możliwości jazdy po trudnym terenie i wysokiej wytrzymałości. Produkowany jest do dziś bez większych zmian pod nazwą Land Rover Defender. Podobnie jak amerykańskie samochody Jeep, niemieckie Mercedesy klasy G oraz radzieckie UAZ 469B, Land Rovery wykorzystuje się jako uniwersalne terenowe samochody wojskowe. Od 1970 roku firma rozpoczęła produkcję lepiej wyposażonych samochodów Range Rover. Obecnie produkowane modele samochodów Land Rover to: Discovery 3, Freelander 2, Range Rover, Range Rover Sport, Defender.

Powrót