Domeny.pl Siemaszka zawalczą o awans!

30.01.2012

Nasza drużyna, pokonując na wyjeździe TS Ostrovie Ostrów Wielkopolski 68-56 (17:12, 21:13, 15:11, 15:20), wywalczyła sobie czwarte miejsce w grupie B. Dzięki temu zwycięstwu, pierwszy raz w swojej historii, klub zagra o awans do Ekstraklasy!

Przed spotkaniem było pewne, że tylko zwycięstwo daje nam upragniona grę w grupie C, walczącej o awans do Ekstraklasy. Przypomnijmy, iż rok temu nasza drużyna była w podobnej sytuacji. Z ostatnich dwóch spotkań wystarczyło wygrać jedno, ale niestety porażki w Lublinie oraz z krakowską Koroną odebrały nam tą możliwość. Przed spotkaniem dziewczyny wiedziały jaka jest stawka i podeszły do tego meczu z pełnym zaangażowaniem i determinacją. Nie pozwoliły sobie tym razem tej szansy wydrzeć w ostatnim momencie.

Początek meczu nie zapowiadał tak łatwego zwycięstwa. Gospodynie objęły inicjatywę w meczu i prowadziły 4-2. Potem jednak do głosu doszły nasze Domenki. Bardzo dobra agresywna obrona przyniosła szybko efekty. Dziewczyny zniwelowały straty i objęły prowadzenie, które powiększały z minuty na minutę.

Kolejna kwarta stała pod znakiem jeszcze lepszej gra naszego zespołu w ataku, dzięki czemu do przerwy schodziliśmy prowadząc już 13 pkt.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nasze dziewczyny dalej dobrze broniły i tylko w końcówce meczu pozwoliły niepotrzebnie na zdobycie kilku punktów pod rząd zespołowi z Ostrowa i odrobienie strat, które w pewnym momencie wynosiły już 21 pkt.

Podkreślić należy, iż dziewczyny zagrały kilka naprawdę bardzo ładnych zespołowych akcji oraz miały świetną skuteczność za dwa punkty. Na 35 rzutów trafiły aż 26 co daje 74%!! Bardzo dobrze również walczyły na tablicach. W sumie Domenki zebrały 41 piłek ( 7 w ataku, 34 w obronie) przy zaledwie 20 zbiórkach zespołu z Ostrowa, co również było kluczem do sukcesu. Niestety jedynym minusem było zbyt dużo strat w naszej drużynie. Popełniliśmy ich, aż 30 przy 18 stratach przeciwnika.

Ostatecznie pierwsze jakże ważne zwycięstwo z drużyną Ostrowa na ich terenie i kwalifikacja do grupy walczącej o awans stały się faktem!

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym spotkaniu były:
Dąbkowska 18, Szołtysek 12, Krzywoń 11, Płazińska 9, Pasek 6, Lelek 4, Panek 3, Hajduk 3, Czopor 2.