Domeny.pl znów wygrywają

17.11.2009

Podczas wczorajszego meczu, Siemaszki wyeliminowały drużynę Super-Pol Tęczę Leszno z rozgrywek Pucharu Polski. W spotkaniu rozegranym awansem, lesznianki uległy dziewczynom z Piekar 41:66.

Lesznianki przybyły do Piekar bez swoich czołowych, czarnoskórych zawodniczek. W zastępstwie trener gości zabrał młode zawodniczki. Początek spotkania to bardzo wyrównana gra. Z obu stron można było podziwiać ciekawe akcje, jednak Leszno popełniało sporo błędów oddając piłki bez walki. Druga kwarta to popis obrony zawodniczek Domeny.pl, które w tej części spotkania pozwoliły rzucić rywalkom zaledwie 4 punkty. Młode zawodniczki Leszna, które zagościły na parkiecie w 2. kwarcie, nie stawiały żadnego oporu Ani Kwadrans i Darii Błażejczak, które brylowały pod koszami popisujac się efektowną grą w ataku.

Trzecia kwarta nie zmieniła oblicza spotkania. Domeny.pl nadal były "na fali". Mocna obrona nie pozwlała Tęczy na zbyt wiele. W 4. kwarcie ochotę do gry u gości przejawaiały tylko Czarnecka i Gajewska i niestety na niewielę sie to zdało. Kolejny mecz z rzędu najlepszą częścią spotkania dla Siemaszki okazała się 4. kwarta, w której wzmocniła sie przewaga gospodarzy. Leszno popełniło w meczu aż 27 starat. Ostatecznie mecz zakończył sie wynikiem 66 do 41 dla Domeny.pl Siemaszka. W następnej kolejce spotkań PPK nasza drużyna zmierzy się ze zwycięzcą pary Utex Row Rybnik - Odra Brzeg.

Cały zespół Siemaszki zasługuje na pochwałę. Każda zawodniczka zagrała na miarę swoich możliwości i włożyła w grę mnóstwo serca. Docenili to licznie przybyli kibice, którzy gorąco dopingowali Domeny.pl.