Dwa punkty dla Ostrovii

28.10.2009

W meczu piątej kolejki spotkań 1CLK zespół Domeny.pl zmierzył sie z TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Domeny.pl walczyły o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Początek nie zapowiadał łatwego spotkania, ale to Siemaszki objęły prowadzenie utrzymując je przez pierwsze minuty meczu. Dobrze pod koszami grała Joasia Jańczyk popisując sie kilkoma efektownymi akcjami. Przespana końcówka pierwszej kwarty pozwoliła "przyjezdnym" na objęcie 4-punktowego prowadzenia.

W drugiej kwarcie prowadzenie bardzo szybko powróciło w ręce Domeny.pl, a w pewnym momencie ich przewaga wzrosła do 8 punktów. Siemaszki dobrze broniły nie pozwalając Ostrovii na zbyt wiele w ataku. Jednak powtórzył sie scenariusz z pierwszej kwarty i w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania, goście zniwelowali straty do zaledwie 2 punktów.

Trzecia kwarta minimalnie wygrana przez gospodarzy (Domeny.pl) 10:8 zapowiadała emocje do samego końca. Gra "kosz za kosz" toczyła się przez ponad 15 minut. Żadna z drużyn nie pozwalała rywalowi na uzyskanie większej niż 4-punktowe prowadzenie. Na 4 minuty przed końcem spotkania rewelacyjną dyspozycję rzutową pokazała Agata Krygowska z Ostrowa, która w ciągu minuty trafiła trzykrotnie zza lini 3 punktów, wyprowadzając Ostrovię na prowadzenie. Do końca meczu Domeny
nie potrafiły odrobić straconej przewagi. Przyjezdne spokojnie kontrolowały grę i wywiozły z Piekar dwa punkty za zwycięstwo.

Domeny.pl Siemaszka - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. (45:56)