IV runda rajdu SJS Maxi Oes3: ciężka trasa w zmiennych warunkach (relacja)

13.06.2012

Po raz kolejny udało się sprawnie zorganizować rundę SJS Maxi Oes3. Rajd odbył się 9 czerwca w Łapanowie (woj. małopolskie). Towarzyszyliśmy organizatorom i zawodnikom jako partnerzy, sponsorzy i pasjonaci motoryzacji.

Zawodnicy IV rundy SJS Maxi Oes3 mieli za zadanie pokonać znaną z poprzedniej rundy próbę sportową o długości 1,9 km. Jednak tym razem, poza samą konfiguracją trasy, przeszkodą była też pogoda. Bardzo zmienne warunki atmosferyczne sprawiły, że w sobotę zawody były jednym wielkim połączeniem precyzyjności, opanowania i umiejętności jazdy po suchej i mokrej nawierzchni. Nie było trzeba długo czekać, żeby trasa zmieniła się w śliskie, trudno przejezdne torowisko.

Od początku było wiadomo, że klasyfikacja generalna premiować będzie przede wszystkim kierowców z dużymi umiejętnościami jazdy w zmiennych warunkach. Przez całe zawody trwała niezwykle wyrównana walka pomiędzy przedstawicielami klasy piątej: Wiciński/Bryła i Sutor/Roszkowski (obie załogi w Subaru Impreza).

Pierwszy przejazd to wygrana Mateusza Sutora. O jego zwycięstwie, mimo straty ponad 3 sekund do Rafała Wicińskiego, zdecydował bezbłędny przejazd. Sutor nie popełnił błędu na żadnej z punktowanych szykan. W klasyfikacji generalnej najszybszy był jednak Wiciński.

Po drugim przejeździe czołowe dwie załogi podzieliły zaledwie setne sekundy. Trzeci przejazd padł łupem Rafała Wicińskiego i Piotra Bryły, którzy wygrali tę próbę z przewagą ponad 3 sekund nad Mateuszem Sutorem.

Rozstrzygnięcie przyniósł ostatni przejazd. Próbę wygrał Mateusz Sutor, który uzyskał najlepszy rezultat rajdu (01:38,13). Przegrał jednak nieoficjalną klasyfikację generalną oraz klasę piątą ze świetnie dysponowanym Rafałem Wicińskim. Wiciński i Bryła uzyskali ogólny wynik 409,85. To jedyny wynik poniżej 410 sekund wśród wszystkich klas.

Tak zakończyła się IV runda SJS MaxiOes3 o puchar Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie. Gratulujemy zwycięzcom, załogom i wszystkim kibicom!

Powrót