Kolejna wygrana na wyjeździe

12.03.2012

Zespół Domeny.pl Siemaszka 3. marca rozegrał spotkanie na wyjeździe z drużyną SMS PZKosz Łomianki złożoną z młodych perspektywicznych zawodniczek z całej Polski.Przeciwnika udało się pokonać 76:72 (19:15, 18:21, 19:15, 20:21).

Początek spotkania to prowadzenie naszego zespołu 6:1 oraz 13:5 po 5 minutach gry. Niestety potem naszej drużynie udało się zdobyć już tylko 5 oczek do końca kwarty i przewaga stopniała do 4 punktów.

W drugiej kwarcie gry wydawało się, że wszystko jest po kontrolą. Niestety gospodynie przejęły w końcówce inicjatywę i wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu, które na 20 sekund do końca odebrała Karolina Hajduk, rzucając za trzy punkty. Tym samym do przerwy Domeny.pl Siemaszka prowadziły jednym punktem - 37:36.

Trzecia kwarta to od początku walka kosz za kosz. Domenki pod koniec tej części dokonały zrywu dzięki czemu odskoczyły w końcówce na 5-punktowe prowadzenie.

Na początku czwartej kwarty udało się powiększyć przewagę nad przeciwnikiem, która po 2 minutach gry wynosiła już 11 pkt. W końcówce meczu młode zawodniczki SMS-u rzuciły się jeszcze ostatkami sił do odrobienia strat. Częściowo im się to udało, ale dzięki kilku błyskotliwym akcjom Domeny.pl Siemaszka dowiozły zwycięstwo do końca i ostatecznie pokonując SMS PZKosz 76:72.

W całym spotkaniu Domenki prowadziły przez ponad 33 min. Zdecydowanie zdominowały walkę na tablicach wygrywając zbiórki aż 41 do 28. Wyróżnić należy Agnieszkę Krzywoń, która tego dnia była bardzo bliska zanotowania tzw. trible double zdobywając: 14 punktów, 14 zbiórek i 9 asyst.

Była to trzecia wygrana w nowej grupie! Gratulujemy całemu zespołowi!