Kolejne wyjazdowe zwycięstwo

21.03.2012

W ostatni weekend zespół Domeny.pl Siemaszka wybrał się na przedostatni wyjazd w tym sezonie. Tym razem dziewczyny czekała potyczka w odległym o 400 km Sokołowie Podlaskim.

 

 

Pierwsza kwarta była nerwowa w wykonaniu obu zespołów. Lepszą skutecznością wykazały się jednak gospodynie i to one po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą 8 punktów (14:22).
 
Druga odsłona spotkania to próby odrobienia strat przez Domenki. Po 6 minutach udało się zniwelować przewagę przeciwnika do 2 punktów, jednak końcówka kwarty należało do zespołu z Sokołowa, przez co finalnie udało się odrobić tylko jeden punkt straty. Do przerwy zespół Domeny.pl Siemaszka przegrywał 30:37.
 
Trzecia kwarta spotkania niestety nie była udana w wykonaniu naszego zespołu. Zamiast niwelować straty, gospodynie z minuty na minutę powiększały przewagę, która pod koniec tej części spotkania wyniosła aż 15 punktów.
 
W ostatniej części spotkania Domenki rzuciły wszystkie swoje siły na parkiet, aby spróbować jeszcze wywalczyć zwycięstwo. Z pełną determinacją w obronie i rozwagą w ataku zdobyły 19 punktów z rzędu i na 2 min przed końcem spotkania wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu, które dała nam Agnieszka Krzywoń. Dziewczyny, po tak wspaniałej serii punktowej nie pozwoliły wydrzeć już sobie zwycięstwa. Zimną krew w końcówce zachowała Agata Szołtysek, która trafiła rzut spod kosza oraz wszystkie cztery wolne.
 
Na podkreślenie zasługuje fakt, że zespół gospodyń w ostatniej kwarcie nie rzucił żadnych punktów z gry. Cała ich zdobycz pochodziła z linii rzutów wolnych!!
 
Ostateczny bilans Sokołów Podlaski - Domeny.pl Siemaszka 61:65 (22:14, 15:16, 18:10, 6:25).
 
Nie do zatrzymania pod koszem była Paulina Dąbkowska, ale całemu zespołowi należy się wyróżnienie za ogromną wolę walki, wiarę w zwycięstwo i determinację. Gratulujemy! Takie wygrane pamięta się przez lata!
 
Najskuteczniejsze w spotkaniu były:
Dąbkowska 21, Szołtysek 9, Krzywoń 9, Płazińska 8, Hajduk 6, Czopor 5, Panek 4, Pasek 3.

Powrót