Kolejne zwycięstwo!

28.02.2012

Drużyna Domeny.pl Siemaszka w 3. kolejce grupy walczącej o awans do Ekstraklasy pokonała zespół KKS Olsztyn 77-56 (23-19, 18-16, 22-6, 14-15).

Nasza drużyna, mając w pamięci słaby początek w meczu z Sokołowem Podlaskim, zaczęła kolejne spotkanie z impetem, co zaowocowało prowadzeniem po 7 min 16-6. Potem przeciwnik odrobił kilka punktów, ale Domenki ostatecznie po pierwszej kwarcie prowadziły 23-19.

Druga odsłona spotkania to walka kosz za kosz, a ostatnim celnym rzutem w tej części spotkania była trójka Katarzyny Płazińskiej na minutę do końca, dzięki czemu wynik do przerwy wynosił 41-35.

W trzeciej kwarcie meczu zespół z Olsztyna spróbował zaskoczyć Domenki obroną strefową. Szybko te plany pokrzyżowała przyjezdnym Agata Czopor, trafiając najpierw z dalekiego półdystansu, a potem poprawiając jeszcze dwiema celnymi trójkami. Wyczynu pozazdrościła jej Pasek, która trafiła za 2 pkt. oraz Płazińska, która zdobyła kolejną trójkę i na tablicy widniał już wynik 56-37. Tą kwartę zdominowaliśmy zdecydowanie i ostatecznie wygraliśmy ją aż 22-6!

W ostatniej części spotkania Domeny.pl Siemaszka kontrowały już przebieg meczu i nie pozwoliły przeciwnikowi na odrobienie strat. Ostatecznie KKS Olsztyn został pokonany 77-56.