Kolejne zwycięstwo Domenek

29.03.2011

W sobotnim meczu 1. Ligi koszykówki kobiet zespół Domeny.pl Siemaszka pokonał u siebie SKS Unię Swarzędz 60:49 (15:7, 17:11, 20:18, 8:13).

Pierwsza połowa meczu to całkowita dominacja gospodyń. Po pierwszych minutach meczu koszykarki z Piekar prowadziły 7:0 i taką też przewagę utrzymały do końca pierwszej kwarty.

W drugiej części dzięki spokojnej i poukładanej grze naszych zawodniczek oraz punktom zdobytym w dobrze zorganizowanych i szybkich atakach, udało się jeszcze zwiększyć przewagę. W przerwie na tablicy wyników znajdował się wynik 32:18. Powoli stawało się jasne że Drużyna ze Swarzędza nie jest wstanie nawiązać wyrównanej walki.

W drugiej połowie obraz gry się jednak odmienił. Duża przewaga i łatwość gry w pierwszej połowie meczu uśpiła nasze dziewczyny. Poskutkowało to niefrasobliwością w ataku oraz dekoncentracja w obronie. Ponadto rozdrażniona drużyna gości nawiązała wyrównaną walkę. Nie zdołały one jednak odrobić straty z pierwszej połowy, przegrywając w sumie 11 punktami.

Dzięki temu  zwycięstwu Domeny.pl Siemaszka zapewniły sobie zwycięstwo w rozgrywkach Grupy D 1. Centralnej Ligi Kobiet i zrewanżowały się za poprzednią porażkę z Unią.

Gratulujemy wygranej całemu zespołowi.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym spotkaniu były:
Agnieszka Wilk 13pkt, Elżbieta Zawadka 13, Justyna Maruszczak 8, Agata Czopor 7, Grażyna Witkoś 7(10 zb), Agata Szołtysek 6, Anna Panek 1 pkt.

Już teraz zapraszamy na ostatni mecz sezonu, w którym nasze „Domenki” podejmować będą 2 kwietnia zespół z Gorzowa!! Liczymy, że passa zwycięstw zostanie przedłużona!