Kolejny wyjazd bez wygranej

23.12.2011

Siemaszkom nie udało się wygrać ostatniego tegorocznego meczu. Do wygranej z drużyną CCC II Polkowice zabrakło 7 pkt.

Początek pierwszej kwarty był słaby w wykonaniu naszego zespołu. Dziewczyny pozwoliły sobie narzucić styl gry gospodyń. Na tablicy widniał już wynik 8:2 kiedy solidnie zabrały się za odrabianie strat i schodziły na pierwszą przerwę z wynikiem remisowym po 16 pkt.

Kolejna odsłona owocowała znakomitą defensywą naszego zespołu. Zespół mocno bronił na swojej połowie co spowodowało, że przeciwniczki popełniały wiele błędów. Przechwyty i zbiórki pozwalały na rozegranie szybkich kontrataków i zdobywanie dobrych punktów spod kosza. Domenki na przerwę schodziły z 8 punktami przewagi.

Odpoczynek jednak zaszkodził całemu zespołowi. Druga połowa zaczęła się niefortunnie od prostych błędów w ataku i wiele słabszej obrony. Pozwoliło to dziewczętom z Polkowic na szybkie odrabianie strat. Po trzeciej kwarcie przewaga punktowa stopniała do zaledwie 3 pkt.

Ostatnia część gry nie przyniosła oczekiwanej zmiany. Gospodynie na prawie 2 minuty przed końcem spotkania doprowadziły do remisu. Potem szczęśliwą „trójkę” z rogu boiska trafiła Aleksandra Dziwińska i do końca spotkania punktowały już tylko Polkowiczanki.

Końcowy wynik meczu to 72:65.