Lublin pokonany!

14.12.2011

Zespół Domenek odniósł kolejne ważne zwycięstwo i zrewanżował się zawodniczkom z Lublina  za 1-punktową porażkę w I rundzie.

 

Pierwsza kwarta spotkania wyglądała bardzo ospale z obydwu stron i zakończyła się wynikiem 10:8 dla przyjezdnych. 
 
W drugiej części nasze zawodniczki zwiększyły tempo gry i dzięki kilku udanym kontrom schodziły na przerwę z 5 punktową przewagą (31:26) .
 
Od początku drugiej połowy meczu drużyna Domenek prezentowała lepszy poziom gry i dyktowała tempo spotkania. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona strefowa, która sprawiała wielkie kłopoty w realizowaniu zadań ofensywnych oraz powodowała duże zmęczenie w szeregach rywalek. Przyjezdne nie mogąc wytrzymać tempa gry Domenek w obronie ratowały się faulami lecz dobra skuteczność z linii rzutów wolnych pozwoliła utrzymać kilkupunktową przewagę i schodzić na ławkę z większym spokojem niż drużyna gości.
 
W czwartej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie i mimo kilku prób odrobienia strat przez Lublinianki nasz zespół kontrolował przebieg spotkania, głownie dzięki bardzo dużej liczbie zbiórek pod koszem rywala.
 
Kolejne zwycięstwo, pozwoliło utrzymać drużynie z Piekar czwartą pozycję w tabeli.
 
Mecz zakończył się wynikiem 67:59 (8:10, 23:16, 15:14, 21:19).
 
W środę nasze dziewczyny jadą na mecz do Ostrowa Wielkopolskiego, aby zmierzyć się z tamtejsza Ostrovią w walce o Puchar Polski, a w niedziele do Polkowic na kolejny mecz ligowy. Trzymamy kciuki!!!
 
Dla Domeny.pl Siemaszka punktowały:
Dąbkowska 14, Krzywoń 14, Szołtysek 12, Panek 8, Płazińska 7, Pasek 6, Wilk 6

Powrót