Lublinianki lepsze jednym punktem

25.10.2011

Koszykarki Siemaszki w drugiej kolejce 1 ligi miały przed sobą długą podróż do Lublina, aby stoczyć bój o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo z tamtejszym AZS UMCS-em.

„Domenki” na mecz pojechały praktycznie w takim samym składzie, jak na pierwsze spotkanie do Rzeszowa. W porównaniu z tamtymi zawodami zabrakło jedynie dobrze spisującej się Katarzyny Pasek, która z powodów rodzinnych musiała zostać w Krakowie. W  drużynie UMCS-u nie wystąpiła natomiast Małgorzata Jurkowska, która w kolejce inaugurującej sezon była drugą punktującą swojej ekipy.

Pomimo braku swojej liderki, drużyna z Lublina podeszła do meczu bardzo zmobilizowana i od początku postawiła naszym dziewczynom trudne warunki. Domenki jednak bardzo dobrze weszły w mecz i po dobrej grze z kontry oraz dwóm celnym ,,trójkom’’ Agaty Czopor prowadziły po pierwszej kwarcie 15:11.

Druga kwarta również przebiegała pod dyktando naszych koszykarek, które dobrze broniły (AZS zdobył w pierwszej połowie zaledwie 22 punkty!) i doskonale rozbijały obronę strefową przeciwniczek. Na uwagę zasługuje fakt, że w dwóch pierwszych kwartach Siemaszka na 10 oddanych rzutów za 3 trafiła 5, co daje 50% skuteczność. Do szatni „Domenki” schodziły z przewagą aż czternastu punktów (36:22).

Po przerwie nasze dziewczyny starały się spokojnie utrzymywać  zdobytą wcześniej zaliczkę, ale było coraz trudniej. Obrona strefowa Lublina zaczęła funkcjonować dużo lepiej, a „Domenki” przestały tak dobrze bronić. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 14:8 dla Akademiczek.

Niestety ostatnia część spotkania była jeszcze bardziej nieszczęśliwa dla gości. Dalej nie potrafiły sobie poradzić z dobrze broniącą drużyną gospodyń. W sumie w całym meczu zrobiły aż 23 straty. Nie potrafiły również wykorzystać rzutów wolnych (na 12 oddanych rzutów trafiły tylko 6). Największym jednak błędem było pozostawienie bez opieki Darii Cybulak. Kapitan UMCS-u w ostatnich 5 minutach trafiła 3 rzuty z dystansu, dając drużynie 9 pkt. Doprowadziła tym samym do zwycięstwa swojej ekipy.

Za tydzień przed Siemaszką pierwszy w tym sezonie mecz w Piekarach. Dziewczyny podejmą drużynę CCC II Polkowice. Miejmy nadzieję, że doczekamy się pierwszego zwycięstwa.