Mocny akcent na początek

17.02.2012

Zespół Domeny.pl Siemaszka, grający pierwszy raz w swojej historii w grupie walczącej o awans do Ekstraklasy, sprawił sporą niespodziankę, pokonując na wyjeździe zwycięzcę grupy A - AZS Uniwersytet Warszawski 68:64 (26:6, 14:20, 9:10, 19:28).

Mecz rozpoczął się dla Domenek wyśmienicie. Narzucając gospodyniom bardzo szybki styl gry, udało im się całkowicie zaskoczyć przeciwnika. Niezła obrona oraz bardzo dobra skuteczność w pierwszej kwarcie poskutkowały „zdemolowaniem” ekipy UW. Domeny.pl Siemaszka objęły 20-punktowe prowadzenie - 26:6.

Druga kwarta to przebudzenie przeciwniczek i próba odrobienia strat. Częściowo udało się to gospodyniom i do przerwy Domenki prowadziły już 14 pkt (40:26).

Trzecia kwarta to spora nieskuteczność w ataku w wykonaniu obydwu zespołów. W konsekwencji tego zdobyły one w sumie zaledwie 19 punktów. Ostatecznie Domenki przegrały tę odsłonę jednym punktem (9:10).

Przed ostatniej częścią spotkania wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą i zwycięstwo gości nie jest zagrożone. Warszawskie Akademiczki nie zamierzały jednak składać broni i walczyły dzielnie do końca. Dobrze rozpoczęły czwartą kwartę i przewaga Domenek w ciągu 5 minut stopniała do zaledwie 3 oczek. Na szczęście nie do zatrzymania okazała się w tym spotkaniu Paulina Dąbkowska, której kilka punktów pod rząd sprawiło, że Domenki na 3 minuty przed końcem znowu odrzuciły rywalki na 10 pkt. Zawodniczki AZS-u próbowały jeszcze raz odrobić straty, ale 5 punktów Agaty Czopor (wejście i celna trójka) na 1 minutę przed końcem, wyprowadziło Domeny.pl Siemaszka na bezpieczną przewagę 8 oczek.

Nerwy w końcówce mogłyby być mniejsze, gdyby Domenki popisały się lepszą skutecznością w rzutach wolnych. Na 8 przyznanych, zawodniczki wykorzystały zaledwie 3.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w meczu były:
Dąbkowska 25, Krzywoń 16, Czopor 10, Szołtysek 6, Płazińska 4, Lelek 2, Panek 2, Pasek 2, Hajduk 1, Ziętara 0

Gratulacje dla całego zespołu za postawę i pokonanie faworyzowanego przeciwnika na jego terenie!!
Już w najbliższą niedzielę Domenki podejmować będą kolejnego rywala - zespół MKK Sokołów S.A Podlaski. Liczymy na zwycięstwo!