Niespodziewana porażka

1.02.2011

W 15. kolejce 1. ligi koszykówki kobiet zespół Domeny.pl Siemaszka przegrał w Lublinie z AZS UMCS Lublin 51:62.

Mecz rozpoczął się od 4. punktowego prowadzenia Domeny.pl - faworyta spotkania. Niestety, w kolejnych minutach zawodniczki AZS UMCS Lublin zaczęły odrabiać straty i pierwszą odsłonę zakończyły wynikiem 17:11.

Nerwowa gra naszego zespołu w drugiej kwarcie, sporo strat oraz słaba skuteczność z gry spowodowała, że Lublin powiększył przewagę o 6 pkt. Na przerwę zespół Domeny.pl schodził ze stratą 12 pkt (30:18). Początek trzeciej kwarty to walka kosz za kosz obu zespołów. Nasze zawodniczki próbowały jeszcze odrobić straty. Udało im się zmniejszyć dystans do AZS UMCS o 2 pkt. Przed ostatnią odsłoną spotkania traciły do przeciwniczek 10 pkt.

W czwartej kwarcie zespół Domeny.pl rozpoczął wyścig z czasem. Koszykarki Domeny.pl starały się zniwelować przewagę, jednak zawodniczki AZS-u skutecznie odpowiadały na każdy kosz zdobyty przez naszą drużynę. Domeny.pl Siemaszka poniósł 8. porażkę w tym sezonie.

Zwycięstwo w tym meczu zapewniało naszemu zespołowi awans do grupy walczącej o wejście do Ekstraklasy. Kolejny mecz (z Koroną Kraków) będzie więc decydujący. Jeśli wygramy, będziemy walczyć w górnej grupie o Ekstraklasę. Porażka sprawi, że będziemy grać o utrzymanie w lidze.

Trzymamy kciuki za sobotni mecz! Kibiców zapraszamy na halę Korony Kraków.