Nieudany rewanż za Rzeszów

6.12.2011

Zespół Domeny.pl Siemaszka nie zdołał zrewanżować się liderowi tabeli i doznał minionej soboty pierwszej w tym sezonie porażki na własnym parkiecie.

Pojedynek w Piekarach między zespołami Domeny.pl i AZS Res-Drob Rzeszów zapowiadał spore emocje. W pierwszym spotkanie tych drużyn, Domenki uległy różnicą tylko 5pkt.

Niestety już w pierwszej kwarcie zespół z Rzeszowa zaznaczył swoja przewagę w tym meczu zaczynając spotkanie od wyniku 11-2. Domeny.pl grały bardzo niedokładnie i nerwowo, co skutecznie wykorzystywały rywalki. Po reakcji trenera Szewczyka i czasie dla naszego zespołu dziewczyny zaczęły odrabiać stratę punktowa i zakończyły kwartę wynikiem 8-13.

Kolejne 10 minut to walka kosz za kosz i utrzymywanie nieznacznej przewagi drużyny z Rzeszowa. Do szatni po 20 minutach zawodniczki z Piekar schodziły z 6 pkt. stratą (25-31).

Trzecia kwarta to całkowite przejęcie inicjatywy przez zespół z Rzeszowa, który systematycznie powiększał swoją przewagę. Kluczowym momentem był faul przy rzucie za 3 zawodniczki z Rzeszowa i dodatkowo jeszcze 2 rzuty wolne i piłka z boku za przewinienie techniczne. Przyjezdne nabrały pewności siebie i kontynuowały serię punktową.  Nieskuteczna obrona Domenek i niska skuteczność w ataku spowodowały porażkę w tej kwarcie aż 7-21.

Ostatnią odslona meczu rozpoczęła się przy wyniku 52-34 dla drużyny przyjezdnej i wydawało się, że oblicze tego meczu już się nie zmieni. Jednak zespół gospodarzy nie zamierzał się poddać. Domenkom zabrakło czasu, ale pokazały charakter oraz wole walki i całkowicie zdominowały czwartą kwartę, co pozwoliło na zniwelowanie straty do 8 pkt. i wygranie kwarty 21-9.

Mecz zakończył się wynikiem 53-61 (8:13, 17:18, 7:21, 21:9).

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym spotkaniu były:
Krzywoń 12, Czopor 0, Dąbkowska 14, Pasek 0, Szołtysek 8, Hajduk 0, Panek 6, Płazińska 8, Wilk 5, Lelek 0, Kuzio 0

Brawa dla dziewczyna za postawę w końcówce. W sobotę Domenki czeka bardzo ważny mecz z drużyną z Lublina. Zapraszamy!