Pabianice pokonane!

16.11.2011

W ostatnią sobotę, w Piekarach, drużyna Domeny.pl Siemaszka Piekary rozegrała ważny mecz z Language School Pabianice.

Zespół przyjezdny to drużyna, która przez dwa ostatnie sezony wygrywała całe rozgrywki i prawo awansu do ekstraklasy. Nie mogła w niej wystąpić z powodu braku hali, która mogłaby być dopuszczona do rozgrywania spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nasze dziewczyny zdawały sobie sprawę, że przed nimi ciężkie zadanie, zwłaszcza, że w przypadku porażki mogłyby stracić szanse na grę o najwyższe cele w tym roku. W najgorszym scenariuszu po tym meczu Siamaszka miałaby 4 porażki i tylko 1 zwycięstwo. Mobilizacja w szeregach ,,Domenek’’ widoczna była od pierwszego gwizdka.

 
Mecz rozpoczął się całkowicie po myśli trenera Szewczyka, który do gry desygnował trochę zmienioną ,,piątkę’’ w porównaniu z poprzednimi zawodami. Od początku na parkiecie występowały Agnieszka Krzywoń, Agnieszka Wilk, Karolina Hajduk, Katarzyna Pasek i powoli wyrastająca na liderkę Paulina Dąbkowska. Po trochę nerwowym rozpoczęciu i kilku niepotrzebnych faulach na 4 minuty i 44 sekundy do zakończenia pierwszej kwarty Siemaszka objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:11 i bardzo dużo w tym zasługi Katarzyny Płazińskiej, która po wejściu na parkiet trafiła trzy razy za trzy punkty notując 100% skuteczności.
 
W drugiej części meczu drużyna z Pabianic odrobiła, co prawda straty do zaledwie dwóch punktów, ale warunki gry twardą obroną nadal dyktowały nasze dziewczyny. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 29:27.
 
W drugiej połowie trenerka drużyny gości próbowała za wszelką cenę wybić z uderzenia dobrze funkcjonujący kolektyw Siemaszki. Postawiła obronę strefową, z którą ,,Domenki’’ miały sporo problemów w poprzednich spotkaniach. Na nic to się jednak nie zdało, gdyż sprawy w swoje ręce wzięła Paulina Dąbkowska, która zaczyna nas powoli przyzwyczajać do wysokiej i co najważniejsze bardzo równej formy. ,,Puszek’’ zanotowała w całym meczu 24 punkty i 10 zbiórek. Dobrze zaprezentowała się również Agata Szołtysek z aż ośmioma asystami! Po zaciętej, twardej walce drużyna Domeny.pl Siemaszka Piekary pokonała Language School Pabianice 64:57.
 
Dla Domeny.pl punktowały:
Dąbkowska 24, Płazińska 15, Krzywoń 10, Wilk 7, Szołtysek 4, Hajduk 4, Panek, Kuzio, Pasek, Czopor, Lelek.

Powrót