Pechowa końcówka w Pabianicach

17.01.2012

Nasz zespół w wyjazdowym spotkaniu przeciwko jednemu z faworytów rozgrywek zaplecza Ekstraklasy uległ 54-64.

Ekipa Domeny.pl Siemaszka rozpoczęła spotkanie bez bojaźni do przeciwnika, mając w pamięci wygraną nad zawodniczkami Pabianic z połowy listopada.

Pierwsza kwarta to lepszy początek gospodyń, które objęły prowadzenie 8-4. Domenkom udało się jednak uruchomić lepszy atak i na koniec kwarty wygrywały już 17-16.

Druga odsłona to walka kosz za kosz. Szkoda niewykorzystanych trzech łatwych pozycji przez nasze dziewczyny. Pomimo tego i tak tę część spotkania zwyciężyły 1 punktem (16-15). Wynik do przerwy wynosił 33-31.

W trzeciej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Obydwa zespoły walczyły o każdą piłkę i każdy punkt. Minimalnie lepsze w tej ćwiartce okazały się gospodynie, wygrywając 17-14. Przed decydującym fragmentem meczu w wyniku różnica wynosiła tylko jeden punkt, co zapowiadało duże emocje.

Ostatnią kwartę świetnie rozpoczęły Domeny.pl Siemaszka zdobywając 7 pkt. z rzędu. Po 4 min przyjezdne wyrobiły 6-punkową przewagę i wydawało się, że utrzymają ją już do końca spotkania. Niestety na 6 min do końca, losy meczu zaczęły przybierać bardzo niekorzystny obrót. Domenki już do syreny nie zdobyły żadnego punktu, podczas gdy gospodynie uzyskały ich 16, wygrywając zdecydowanie tę część spotkania i cały mecz.

Dziękujemy naszym dziewczynom za determinację i walkę jak równy z równym z mocnym przeciwnikiem oraz stworzenie bardzo ciekawego i emocjonujące widowisko.

Niestety porażka oznacza spadek na 5. miejsce w tabeli. O tym czy naszej drużynie uda się rywalizować w następnej rundzie o awans zadecydują 2 ostatnie spotkania. O 4. miejsce – ostatnie premiowane awansem, oprócz Domenek walczą: TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz CCC II Polkowice.