Pewne zwycięstwo nad Jelenią Górą

24.01.2012

Zespół Domeny.pl Siemaszka wyraźnie pokonał w przedostatniej kolejce pierwszej grupy drużynę BasketPro Jelenia Góra 75:56 (22:13, 21:14, 14:13, 18:16).

Już od pierwszych minut spotkania Domenki dzięki agresywnej obronie na całym boisku uzyskały przewagę. Zdobyte w 3 minucie prowadzenie było systematycznie powiększane do końca meczu. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły już 9 pkt.

Druga odsłona meczu nie zmieniła obrazu gry. Przewaga Domenek rosła i do przerwy wynosiła 16 pkt.

Druga połowa stała pod znakiem gry kosz za kosz. Każda próba odrobienia większej liczby punktów przez BasketPro była szybko powstrzymywana przez Domenki, które wygrały minimalnie obie ostatnie kwarty (14:13, 18:16) i cały mecz zakończyły wynikiem 75:56.

Godny pokreślenia jest fakt, iż zawodniczki Domeny.pl Siemaszka wymusiły aż 33 straty u przeciwnika, a same popełniły ich tylko 17, notując jednocześnie 20 przechwytów. Wszystkie Domenki w tym meczu (poza kontuzjowaną Agnieszką Wilk) wybiegły na boisko i co bardzo cieszy, każda z nich punktowała i wniosła coś pozytywnego do gry zespołu.
Gratulujemy dziewczynom wygranej!!

Najskuteczniejsze w meczu były:
Krzywoń 14, Szołtysek 13, Płazińska 13, Hajduk 10, Pasek 5, Lelek 4, Panek 4, Dąbkowska 4, Czopor 3, Ziętara 3, Kuzio 2.

Już w piątek decydujące starcie w Ostrowie Wielkopolskim. Zwycięstwo daje drużynie Domeny.pl Siemaszka awans do grupy walczącej o miejsce w Ekstraklasie, porażka oznacza grę o utrzymanie w lidze. Ostrovia posiada już tylko teoretyczne szanse na awans, co nie oznacza że łatwo sprzeda skórę. O miejsce premiowane awansem walczyć będzie również ekipa CCC II Polkowice, która uda się do Jeleniej Góry, aby zmierzyć się z BasketPro, który w tym sezonie nie odniósł żadnego zwycięstwa.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia Domenkom!