Pierwsza wygrana Domeny.pl Siemaszki!

2.11.2011

Trzecie spotkanie obecnego sezonu przyniosło „Domenkom” komplet punktów.

,,Domenki’’ w pierwszym meczu na swoim parkiecie w tym sezonie podejmowały drużynę rezerw obecnego lidera tabeli ekstraklasy CCC Polkowice. Z uwagi na mecz pierwszej drużyny trenerka gości poprosiła o rozegranie meczu w niedziele. Obie drużyny przystapiły do niego praktycznie w optymalnych składach. 

 
Pierwsza połowa pokazała, jak wyrównane będzie to spotkanie. Walka punkt za punkt i dobra skuteczność w ataku bardzo podobały się kibicom zebranym w  hali w Piekarach i znacznie podniosły poziom meczu. Najlepiej zobrazowała to ostatnia akcja drugiej kwarty. Na 0,4 s do końca o czas poprosił trener naszych dziewczyn Michał Szewczyk i rozrysował akcję, w której Agnieszka Krzywoń równo z syreną rzuciła celnie za 3, wyprowadzając swoją ekipę na sześciopunktowe prowadzenie. Wyniki 1 połowy - 44:38.
 
Dzięki mądrej grze w drugiej odsłonie meczu i małej liczbie strat (w porównaniu z poprzednimi spotkaniami), ,,Domenki’’ nie oddały prowadzenia już do końca meczu. Doskonale w tej części  zaczęła spisywać się Paulina Dąbkowska, która wykorzystała to, że boisko z powodu piątego faulu musiała opuścić najwyższa zawodniczka przeciwniczek Agata Szczepanik. Popularna ,,Puszek’’ w całym spotkaniu rzuciła 20 punktów i miała 18 zbiórek! Pomogło to w znacznym stopniu przyczynić się do pierwszego, bardzo cennego zwycięstwa w tym sezonie.
 
Drużyna z Siemaszki pokonała CCC II Polkowice 79:67 i odbiła się nareszcie z dna tabeli, awansując na piąte miejsce. W przyszły weekend nasze dziewczyny pojadą na mecz do Konina, aby zmierzyć się z tamtejszym PWSZ Kon-Bet. Trzymamy kciuki!!!
 
Dla Domeny.pl Siemaszka punktowały: 
Dąbkowska 20, Krzywoń 13, Szołtysek 11, Wilk 10, Hajduk 7, Lelek 6, Panek 4, Czopor 4, Płazińska 4, Kuzio, Pasek.

Powrót