Pierwsza wygrana w Piekarach

24.11.2010

Zespół Domeny.pl Siemaszka pokonał w Piekarach drużynę AZS UMCS Lublin 77-59 (18:13, 14:14, 19:18, 26:14) w 8. kolejce rozgrywek. Było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie w roli Gospodarza.

Po pierwszych minutach meczu zawodniczki AZS-u prowadziły 4:0. "Domenki" jednak szybko się pozbierały i w ciągu kilku minut objęły prowadzenie. Do końca kwarty utrzymały 5 punktową przewagę.

W drugiej części spotkania Domeny.pl grały nieczysto. Częste faule naszego zespołu pozwoliły drużynie z Lublina odzyskać kilka punktów z rzutów wolnych. Na szczęście, nie udało im się dogonić "Domenek", które do przerwy utrzymały 5 punktowe prowadzenie.

Trzecia kwarta zapowiadała się całkiem nieźle dla naszych koszykarek. "Domenkom" udało się wypracować 10 punktową przewagę. Niestety, koszykarki z Lublina zaczęły stopniowo odrabiać straty, zmniejszając przewagę Gospodarzy do 2 punktów. Ostatecznie tę odsłonę spotkania nasz zespół wygrał 1 punktem i przed ostatnią częścią schodził z boiska z 6 punktowym prowadzeniem.

W czwartej kwarcie Domeny.pl poprawiły  obronę i przeprowadziły kilka udanych kontr. Wzmocniły także grę w ataku i skuteczność w rzutach, rozbijając zespół z Lublina 26:14. Spotkanie zakończyło sie wynikiem 77:59 dla naszych koszykarek. Gratulacje dla całego zespołu.

Następne spotkanie - mecz z Koroną Kraków w derbach Małopolski!