Pierwsza wyjazdowa porażka. Rywal: Dromet AJD Częstochowa

5.11.2008

Długo oczekiwany mecz pomiędzy dwoma zespołami, które w tej rundzie nie miały na swoim koncie żadnej porażki i zajmowały dwa pierwsze miejsca w tabeli. Duża presja towarzyszyła dziewczynom od początku meczu. Trudny mecz rozgrywany z bardzo mocnym przeciwnikiem oraz fakt, że odbywa się na wyjeździe widać było od samego początku w grze koszykarek z Krakowa.

Od razu można było się przekonać, że te dwa zespoły są na bardzo podobnym poziomie, lecz drużyna z Piekar nie trafiała z pod kosza i wynik po pierwszej połowie był dla niej bardzo niekorzystny. Przegrywały 8 punktami.

Zmobilizowane i pełne walki Domeny.pl wyszły na boisko, żeby odrobić straty i wygrać mecz. Niestety źle zaczęły 3 kwartę meczu, straty, niecelne podania, sporo błędów własnych. Mimo tego dziewczyny nie podawały się. Odrobiły prawie 13 punktową przewagę gospodyń. Kiedy wydawało się że mecz jest już pawie wygrany, Piekary popełniły dwie straty z rzędu, co nie omieszkały wykorzystać koszykarki z Częstochowy. W rezultacie mecz zakończył się porażką Siemaszki 71-83. I nikt nie może się  doczekać meczu w drugiej rundzie. Tym razem będzie on się odbywał na hali w Piekarach…