Pierwsze, sparingowe zwycięstwo Domeny.pl

25.08.2010

Zespół Domeny.pl Siemaszka pokonał Wisłę McArthur 54-49 w pierwszym sparingu przed rozpoczynającym się sezonem 2010/2011. Mecz odbył się w Zakopanem, gdzie zespół Wisły przebywa obecnie na obozie przygotowawczym.

To pierwsze spotkanie nowo tworzonej drużyny. Widać było jeszcze brak wzajemnego zrozumienia na boisku pomiędzy zawodniczkami. Nerwowość w ataku oraz indywidualne błędy w obronie, spowodowały, iż pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Wisły 13-9.

W trzeciej kwarcie obraz gry się zmienił. „Domenki” poprawiły skuteczność w ataku. Lepsza obrona wymusiła błędy po stronie przeciwnika i przechwyty dla naszego zespołu. Ostatecznie ta odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem „Domenek” 23-17. Przed ostatnią kwartą nasze dziewczyny wychodziły już tylko z 3 pkt. stratą do przeciwniczek.

IV kwarta to nieskuteczna gra obu stron, ale agresywniejsza  obrona pozwoliła wyjść, pierwszy raz w meczu, naszym dziewczynom na prowadzenie. Ostatecznie tę kwartę wygraliśmy  10-3, a całe spotkanie 54-49.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w meczu były: Grażyna Witkoś 15 pkt. (7 zb.), Monika Lelek 15 pkt. (8 zb.), Agata Czopor 6 pkt. (3 przech.), Agata Szołtysek 6 pkt. (3 zb., 6 strat), Ania Panek 4 pkt.(2 przech.), Agnieszka Wilk 4 pkt. (7 as., 6 zb.), Ela Zawadka 2 pkt. (4 as.), Justyna Maruszczak 2 pkt. (3 przech.), Paulina Adamowicz, Natalia Smorul  (5 zb.).