Pierwsze zwycięstwo w rzeszowskim turnieju

5.09.2010

Zespół Domeny.pl Siemaszka pokonał drużynę słowackiej Ekstraklasy - BK Presov - w drugim dniu turnieju odbywającego się w Rzeszowie.

Pierwsza kwarta to skuteczna i zespołowa gra “Domenek” w ataku, zakończona celnym rzutem z dalekiego półdystansu przez Agnieszkę Wilk. Dzięki temu nasz zespół zakończył kwartę 8-pkt. prowadzeniem (23-15). Podkreślić należy dobrą współpracę “podkoszowych” w tym fragmencie spotkania - Grażyny Witkoś oraz Moniki Lelek.

Druga odsłona tego meczu to przede wszystkim skuteczniejsza obrona drużyny ze Słowacji i gorsza skuteczność naszego zespołu. Presov na koniec tego fragmentu gry odrobił straty z pierwszej kwarty i przegrywał z Siemaszką już tylko dwoma punktami - 32-30.

Trzecia i czwarta kwarta spotkania to dominacja naszego zespołu. Bardzo dobra “deska” (49 zbiórek w całym meczu), dobre rozumienie się na boisku oraz twarda obrona, pozwoliły odskoczyć “Domenkom” na bezpieczną przewagę i zakończyć mecz zwycięstwem aż 17 pkt. - 72-55.