Porażka z AZS-em w końcówce

14.03.2012

Zespół Domeny.pl Siemaszka przegrał z drużyną AZS Uniwersytet Warszawski 59:64 (11:13, 16:19, 19:12, 13:20). Tym samym warszawskim akademiczkom udał się rewanż za porażkę u siebie na inauguracji rozgrywek grupy C.

Pierwsza kwarta spotkania to walka kosz za kosz. Gdy tylko jeden z zespołów wychodził na prowadzenie drugi odpowiadał skutecznie i dlatego wynik cały czas oscylował wokół remisu. Minimalnie lepsze w tej części okazały się przyjezdne z Warszawy, które prowadziły 13:11 po tej części spotkania.

Drugą kwartę bardzo dobrze rozpoczął zespół gości. Zdobył kilka punktów pod rząd dzięki czemu po 2 minutach gry prowadził już 18:11. Na szczęście Domenki przebudziły się i odpowiedziały równie skutecznie, co pozwoliło zbliżyć się na 1 pkt. Końcówka należała jednak znowu do przyjezdnych, przez co na przerwę gospodynie schodziły z 5 punktami strata do przeciwniczek.

Trzecia odsłona spotkania dobrze rozpoczęła się dla ekipy Domeny.pl Siemaszka. Szybko zniwelowały straty i po 5 minutach odzyskały prowadzenie w meczu. Na 2 minuty do końca prowadziły nawet 6 punktami, ale do końca kwarty nie zdobyły już punktów, za to przyjezdne 2 razy skutecznie trafiły. Tym samym zmniejszyły straty do 2 oczek.

Ostatnia część spotkania to zacięta walka obydwu zespołów o każdy kosz. Na 46 sekund przed końcem Domenki przegrywały 1 punktem. Mając piłkę niestety nie wykorzystały szansy na uzyskanie prowadzenia. Skutecznie wykonywane w końcówce rzuty osobiste  zawodniczek z Warszawy, pozwoliły im niestety dowieźć zwycięstwo do końca meczu. Ostatecznie Domeny.pl Siemaszka przegrały 59:64.