Porażka z Koroną Kraków

4.09.2010

W pierwszym meczu turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Środowiskowego AZS, odbywającego się w Rzeszowie, zespół Domeny.pl Siemaszka przegrał z Koroną Kraków 70-63.

Pierwsza kwarta to zacięta walka obu zespołów o każdy punkt, która ostatecznie zakończyła się remisem 16-16. Druga kwarta zaczęła się od zdobycia przez nasz zespół siedmiu punktów pod rząd. Przewaga punktowa utrzymała się do końca drugiej kwarty, co zaowocowało do przerwy 5-punktowym prowadzeniem „Domenek”. Do przerwy wynik 31-26 dla zespołu Domeny.pl Siemaszka.

Trzecia kwarta to stopniowe powiększanie przewagi przez nasz zespół. W  8. minucie wynosiła ona już 10 pkt. Niestety, w ciągu 2 ostatnich minut tej części meczu zawodniczki Korony, głównie za sprawą świetnie grającej Agnieszki Krzywoń, zdołały zniwelować całą przewagę, zdobywając 10 punktów z rzędu. Na 4 sekundy przed końcem kwarty na tablicy widniał remis 52-52. W ostatniej sekundzie za dwa punkty zdołała odpowiedzieć jeszcze Elżbieta Zawadka, co dało przed decydującą kwartą „Domenkom”  2-punktowe prowadzenie (54-52).

Ostatnia kwarta to chaotyczna gra naszego zespołu. Niecelne rzuty oraz zdominowanie tablicy przez zespół Korony, zadecydowało o tym, iż ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść zespołu z Krakowa. Końcowy wynik 70-63.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami naszego zespołu były:
Elżbieta Zawadka 17 pkt. (6 zb. , 3as.), Agata Szołtysek 12 pkt.( 4as.), Monika Lelek 10 pkt. (4 zb.), Agata Czopor 9 pkt.(6zb. , 3 as.), Grażyna Witkoś 8 pkt. (12 zb.), Agnieszka Wilk 4 pkt. (5 zb.),  Anna Panek 2 pkt., Justyna Maruszczak 1 pkt.   

Powrót