Przegrane derby w Piekarach

10.01.2010

Derbowy pojedynek w Piekarach między zespołami Domeny.pl - KS Korona Kraków zapowiadał spore emocje, biorąc pod uwagę pierwsze spotkanie tych drużyn, w którym postawa dziewcząt z Siemaszki była bardzo zadowalająca.

Początek i presja derbowego spotkania dały się we znaki obu zespołom, które przez pierwsze 4 minuty zdobyły zaledwie kilka punktów. Domeny.pl grały bardzo niedokładnie a rywalki raziły nieskutecznością. Przełamanie w Koronie nastąpiło za sprawą Anny Koszeli, która po indywidualnej akcji zdobyła 2 punkty i wymusiła faul przy rzucie. W Domeny.pl najlepiej w pierwszej kwarcie zagrała Ania Kwadrans, która zdobyła wszystkie punkty.

Przegrana 5 punktami pierwsza kwarta zapowiadała ciężki mecz dla Domeny.pl. W dodatku coraz lepszy rytm gry "łapała" Korona. Strata 10 punktów po dwóch kwartach była absolutnie do zniwelowania dla dziewczyn z Siemaszki. Po przerwie ciężar gry w Koronie spoczywał na niezawodnej Agnieszce Krzywoń. Domeny.pl  próbowały wszystkiego - pressingu na całym placu, obrony strefowej, mocnego nacisku na zawodniczki. Jednak nie widać było błysku dającego nadzieję na odwrócenie losów tego spotkania.

W czwartej kwarcie przewaga Korony była już na tyle wysoka, za sprawą dobrze grających Anny Koszeli i Agnieszki Krzywoń, że zwycięstwo Siemaszek stało się  niemożliwe.

Domeny.pl Siemaszka - Korona Kraków (45:56)

Powrót