Siemaszka bez zwycięstwa na wyjeździe

16.11.2011

Na czwarty mecz sezonu Koszykarki Domeny.pl Siemaszki pojechały do Konina, aby zmierzyć się z tamtejszym MKS PWSZ Kon-Bet Konin.

Był to już trzeci wyjazd ,,Domenek’’. Niefortunny kalendarz, przez który dziewczyny musiały pokonywać setki kilometrów, odbił się niestety na wynikach. Nasza drużyna przegrała wszystkie trzy mecze w roli gości.

Pierwsza połowa meczu w Koninie wcale nie zapowiadała złego scenariusza. Dziewczyny pomimo trochę słabszej obrony dobrze spisywały się w ataku i na przyzwoitym procencie trafiały do kosz z gry. Doskonale wychodziło powstrzymywanie liderki drużyny gospodyń Anity Szemraj, która w żaden sposób nie mogła poradzić sobie z naciskiem „Domenek”. Niestety w naszej ekipie bardzo szybko po 3 faule złapały Agata Szołtysek i Agnieszka Krzywoń, które musiały opuścić boisko, aby przedwcześnie nie osłabić drużyny. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Siemaszki 32:40.

Drugą część spotkania ekipa Konina rozpoczęła obroną strefową, co było zgubne dla „Domenek” Dziewczyny zaczęły robić straty i przestały wykorzystywać swoje atuty w grze 1 na 1 pod koszem. W skutek takiej gry Konin odrobił straty i wyszedł na 9-cio punktowe prowadzenie. Wtedy do gry w miejsce zawodniczek, które opuściły boisko weszła Agnieszka Wilk, która swoimi rzutami z dystansu i półdystansu ,,trzymała’’ wynik spotkania. W sumie zdobyła 18 punktów i zaliczyła 6 asyst. Kiedy na 13 sekund do końca ,,Domenki’’ prowadziły trzema punktami wydawało się, że nie popełnią takiego samego błędu jak w meczu w Lublinie i nie pozwolą sobie odebrać zwycięstwa. Niestety za trzy trafiła Iwona Płóciennik, która rozgrywała pierwsze spotkanie w barwach nowego klubu. Wynik 70:70 i dogrywka.

W dogrywce nasze dziewczyny nie poradziły sobie ze stresem i cały mecz przegrały 82:78.

MKS PWSZ Kon-Bet Konin - Domeny.pl Siemaszka Piekary 82:78 (18:18, 14:22, 13:14, 25:16, d. 12:8)