Tournee zakończone sukcesem

9.03.2011

Dla zespołu Domeny.pl Siemaszka ostatnie dni były bardzo pracowite. Rozegrał on w ciągu niespełna tygodnia, aż trzy mecze wyjazdowe. Dziewczyny zwycięsko wyszły z dwóch konfrontacji.

Pierwszy mecz odbył się w sobotę (26.02.2011). Po drodze do Gdańska „Domenki” pokonały w Gorzowie rezerwy PWSZ Gorzów Wlkp. 60-40 (15-9, 21-3, 10-14, 14-14). Nasze dziewczyny, już  w pierwszej połowie osiągnęły ponad 20 pkt. Przewagi tej nie oddały już do końca spotkania. Na uznanie zasługuje gra pod tablicami, którą nasze zawodniczki zdominowały. Zaliczyły łącznie 56 zbiórek. Łupem gorzowianek padły zaledwie 24 piłki. Było to kluczowe dla losów spotkania.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym spotkaniu były:
Agata Szołtysek 16 pkt, Grażyna Witkoś 12, Agata Czopor 10, Agnieszka Wilk 9, Justyna Maruszczak 5, Monika Lelek 4, Elżbieta Zawadka 2, Natalia Smorul 2.

W drugim spotkaniu (07.03.2011) „Domenki” grały w Gdańsku z miejscowym AZS-em. Spotkanie było zażarte, a o zwycięstwie gospodyń zaważył jeden punkt. Po upływie czasu gry na tablicy znajdował się wynik 45-44 (6-14, 17-10, 17-14, 4-7). Raziła nieskuteczność obu zespołów. Decydująca dla losów spotkania była ostatnia kwarta, a właściwie trafiony rzut za 2 punkty oddany przez Agatę Czopor równo z końcową syreną. Gdyby został on uznany, to spotkanie również zakończyłoby się zwycięstwem naszego zespołu. Sędziowie jednak po konsultacji uznali inaczej, oddając tym samym zwycięstwo i cenne 2 punkty AZS-owi. Powyższą akcję możecie obejrzeć pod tym linkiem.

Grażyna Witkoś 13 pkt, Elżbieta Zawadka 13, Agata Szołtysek10, Monika Lelek 4, Agnieszka Wilk 2, Justyna Maruszczak 2.

Już następnego dnia (08.03.2011) „Domenki” miały możliwość wymazać pechową porażkę z pamięci. Okazję wykorzystały w 100%, wygrywając z KKS Olsztyn 94-84 (29-31, 28-13, 21-20, 16-20). Dzięki bardzo dobrzej grze w drugiej kwarcie dziewczyny wypracowały przewagę, którą utrzymały już do końca spotkania. Zwycięstwo mogłoby być wyższe, gdyby zespół wykazał się większą celnością wykonując rzuty wolne. Aż 24 razy piłka nie trafiła do obręczy. Pomimo tego brawa dla całego zespołu za postawę i wyniki trzech wyjazdowych spotkań.

Elżbieta Zawadka 26 pkt., Grażyna Witkoś 17, Agata Czopor 15, Monika Lelek 12, Agata Szołtysek 8, Justyna Maruszczak 8, Agnieszka Wilk 6, Anna Panek 2.

Dzięki tym zwycięstwom nasz zespół jest na pierwszym miejscu w tabeli i zapewnił sobie utrzymanie oraz spokojny byt w 1 lidze centralnej koszykówki kobiet. Gratulujemy i liczymy na dalsze zwycięstwa w 3 meczach, które pozostały do rozegrania!