Udany początek drugiej rundy. Rywal: ZKS Stal Stalowa Wola

10.01.2009

Gospodyniom wygrana na początku drugiej rundy przyszła niezwykle łatwo, mimo osłabień (przeziębienia, kontuzje). Stosunkowo szybko, dzięki skutecznej grze w obronie, Domeny.pl Siemaszka objęły wysokie prowadzenie i już po pierwszej kwarcie wiadomo było, że przewaga nad rywalkami ze Stalowej Woli będzie miażdżąca.

Mimo to nasze koszykarki nie odpuszczały ani na moment, a tempo gry dyktowała niezwykle skuteczna i waleczna w tym spotkaniu Agnieszka Wnęk. Na koniec czwartej kwarty na tablicy widniał wynik 137:31.

Na wyróżnienie zasługuje cały zespół. Dziewczęta były skoncentrowane od pierwszej do ostatniej minuty. Cieszy dobra gra Aleksandry Grucy, która w tym meczu zdobyła swoje pierwsze punkty w tym sezonie (14).

Chcemy serdecznie powitać naszą nową koleżankę Anię Woldan, która dołączyła w tym spotkaniu do naszej drużyny, prezentując wysoki poziom gry.

Wynik oraz skuteczność i zaangażowanie dziewcząt to dobry prognostyk na tę rundę. Na słowa uznania mimo przegranej zasługuje drużyna dziewczyn ze Stalowej Woli. Jest to młody ambitny zespół, uczący się koszykarskiego rzemiosła. Momentami nawiązywały równorzędną walkę z doświadczonym rywalem.

Punkty zdobyły: Wnęk 36, Ząbczyk 27, Ziętara 18, Woldan 15, Grzywacz 15, Gruca 14, Szołtysek 12.

Wynik meczu: Domeny.pl Siemaszka Piekary – ZKS Stal Stalowa Wola 137:31