Udany rewanż Domenek

15.03.2011

W miniony weekend (13.03.2011) zespół Domeny.pl Siemaszka podejmował AZS Uniwersytet Gdański. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu 69-65 (17:17, 21:27, 15:11, 16:10). Tym samym „Domenki” zrewanżowała się za niedawną, jednopunktową porażkę.

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodyń, które objęły sześciopunktowe prowadzenie. Z biegiem czasu gdańszczanki odrabiały jednak straty. Ostatecznie doprowadziło to do wyniku remisowego na zakończenie pierwszej kwarty. Na uznanie w tej części zasłużyła skuteczność Elżbiety Zawadki.

Druga kwarta należała bezspornie do drużyny przyjezdnej. Głównie za sprawą Agnieszki Golemskiej, która w pierwszej połowie była nie do zatrzymania, rzucając 18 punktów. Na przerwę „Domenki” schodziły przegrywając 6 punktami.

Druga połowa to pościg za AZS-em. Dzięki wyeliminowaniu z gry ofensywnej Golemskiej, która w drugiej połowie zdobyła jedynie 3 punkty, zakończył się on sukcesem. Po trzeciej kwarcie Siemaszka traciła już tylko 2 punkty.

W czwartej kwarcie goście ponownie zwiększyli przewagę do kilku oczek. Gdy wydawało się, że o zwycięstwo będzie ciężko, celny rzut za 3 wykonała Agnieszka Wilk. Poderwała tym samym zespół do walki. Na 90 sekund przed końcem popisała się również ważnym przechwytem i kolejnym celnym rzutem, który dał gospodyniom prowadzenie. Dwa celne osobiste Zawadki przypieczętowały wygraną nad AZS.

Gratulujemy całemu zespołowi zwycięstwa i walki do ostatnich sekund!