Domeny.pl Siemaszka zagra w finałach

29.03.2009

W dniach 27-29 marca br. w Siedlcach zostały rozegrane półfinały o awans do 1 ligi żeńskiej. Spotkania między sobą rozgrywały drużyny: KU AZS AP Siedlce, KSKK Koszalin, Domeny.pl Siemaszka Piekary, UKS Szesnastka Dromet AJD Częstochowa.

W pierwszym meczu turnieju starły się drużyny Domeny.pl Siemaszka i Dromet. Zawodniczki Siemaszki od początku kontrolowały grę, doprowadzając do zasłużonego zwycięstwa - 74:64. Ze strony Domeny.pl Siemaszka najwięcej punktów zdobyły Ewelina Ziętara (25 pkt.) i Agnieszka Wnęk (19 pkt.). W Dromecie najlepiej zaprezentowała się Lucyna Kotonowicz (23 pkt.).

Drugie spotkanie Domeny.pl Siemaszka w ramach turnieju zakończyło się porażką. Drużyna KU AZS AP Siedlce okazała się twardym przeciwnikiem. Początek meczu był bardzo wyrównany. Zawodniczki Siemaszki doskonale zaprezentowały się także w trzeciej kwarcie. Niestety ostatnia kwarta pokazała większe doświadczenie drużyny z Siedlec. Zwycięzcom sprzyjało też własne boisko i doping publiczności. Wynik spotkania KU AZS AP Siedlce - Domeny.pl Siemaszka Piekary, 87:73.

Udział w finale turnieju zapewnił drużynie z Piekar niedzielny mecz z KSKK Koszalin. Zawodniczki Domeny.pl w doskonałym stylu pokonały rywala 84:52. Już na początku spotkania Siemaszki objęły kilkupunktowe prowadzenie. Do końca meczu kontrolowały sytuację na parkiecie i wykorzystywały błędy przeciwniczek. W spotkaniu wyróżniały się szczególnie: Agata Szołtysek (19 pkt.) i Ewelina Ziętara (16 pkt.).

W finale o awans do 1 ligi żeńskiej, w Lublinie w dniach 3 - 5 kwietnia, zagrają KU AZS AP Siedlce, Domeny.pl Siemaszka Piekary, AZS UMCS Lublin i Karkonosze Jelenia Góra.