Walka do ostatnich sekund...

24.10.2010

W meczu czwartej kolejki 1 ligi koszykówki kobiet, zespół Domeny.pl Siemaszka przegrał (59-60) z Azs OPTeam Rzeszów.

Początek pierwszej kwarty to 4-punktowe prowadzenie zespołu Domeny.pl, które praktycznie utrzymało się do końca tej części spotkania. Druga odsłona to wyrównana walka i duża nieskuteczność obydwu zespołów, z której z minimalnym zwycięstwem wyszli goście z Rzeszowa (9-10). Do przerwy Domeny.pl Siemaszka prowadził 27-25.

Trzecia odsłona spotkania źle rozpoczęła się dla "Domenek". Akcja 2 + 1 oraz celna "trójka" Agnieszki Bibrzyckiej, spowodowały, że inicjatywę przejęły zawodniczki z Rzeszowa. W tym fragmencie gry źle funkcjonowała obrona naszego zespołu, co bezwzględnie wykorzystały przeciwniczki. Trzecia kwarta zakończyła się porażką 28-10 i wydawało się, że tej przewagi nie da się już zniwelować w ostatniej części spotkania.

Ogromna determinacja oraz wola walki sprawiły jednak, że "Domenki" stopniowo zaczęły odrabiać straty. Dobre przechwyty Agaty Czopor dały sygnał, że zespół z Rzeszowa można jeszcze pokonać i na 3 minuty przed końcem już tylko 5 punktów dzieliło nas od wyniku gości. Na 6 sekund do końca, przy stanie 60-58 dla Rzeszowa, faulowana Agata Szołtysek wykonywała 2 osobiste. Pierwszego trafiła, drugi niecelny. Piłkę zebrała Grażyna Witkoś i podała do Agaty Czopor, która rzutem z półdystansu mogła przechylić szale zwycięstwa na naszą korzyść. Niestety, nie trafiła.

Brawa za walkę do ostatnich sekund i ogromną determinację, dla całego zespołu.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym spotkaniu były: Agnieszka Wilk 15 pkt., Agata Szołtysek 13 pkt. (7 as.), Elżbieta Zawadka 12 pkt. (4 as. 5 str.), Monika Lelek 9 pkt. (7 zb.), Agata Czopor 4 pkt.(5 as., 4 przech.), Grażyna Witkoś 4 pkt. (9 zb.), Ewelina Ziętara 2 pkt.