Walka do ostatnich sekund

6.09.2010

W ostatnim dniu rzeszowskiego turnieju zespół Domeny.pl Siemaszka przegrał z drużyną AZS Res-Drob Rzeszów 70-66.

Mecz rozpoczął się świetnie dla naszego zespołu. „Domenki” objęły kilku punktowe prowadzenie, które na koniec pierwszej kwarty urosło aż do 9 pkt. Druga odsłona spotkania to walka „kosz za kosz” obu zespołów. Na 3 min. przed końcem kwarty dwie akcje pod rząd zakończyły się koszem zawodniczek Rzeszowa, co pozwoliło zniwelować straty do 5 pkt. „Domenki” utrzymały to prowadzenie do końca tej części spotkania (od tej chwili żaden z zespołów nie zdobył już kosza). Wynik do przerwy 41-36 dla Domeny.pl.

Trzecia kwarta to przejęcie inicjatywy przez zespół z Rzeszowa, który w 5 min. odrobił wszystkie straty i na tablicy wyników widniał remis. Domeny.pl zaczęły grać nerwowo i straciły koncepcję w ataku, co pozwoliło na koniec tej kwarty objąć 2-pkt. prowadzenie zespołowi z Rzeszowa (54-52).

W czwartej kwarcie Res-Drob systematycznie powiększał przewagę. Gdy na 4 min. przed końcem wyniosła ona 11 pkt. wydawało się, że nasz zespół nie odrobi już strat. Sygnał do walki dała Agnieszka Wilk, której przechwyt i dwie celne akcje  (jedna 2+1) zniwelowały straty tylko do 6 pkt. Potem celne rzuty Szołtysek oraz Witkoś i tylko jedna odpowiedź celna Res-Drobu. Na tablicy wyników już tylko 4 pkt. straty. Do końca meczu 35 sekund. Na szalony i celny rzut z 8 metrów zdecydowała się Ela Zawadka! Już tylko punkt był do odrobienia, ale do końca tylko 13 sekund. Niestety, złe przekazanie w obronie naszego zespołu pozwoliło rozgrywać piłkę do końca drużynie z Rzeszowa. Równo z syreną końcową trafieniem za trzy punkty Res-Drob ustalił wynik końcowy 70-66.

Gratulujemy „Domenkom” dobrej postawy w meczu i walki do ostatnich sekund.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami naszego zespołu w tym spotkaniu były: Elżbieta Zawadka 19 pkt. (4 as., 4 zb.,  5x3pkt), Monika Lelek 13 pkt. (4 zb.),  Grażyna Witkoś 9 pkt. (5 zb., 2as.), Agnieszka Wilk 8 pkt. (3 as., 2 przech.), Justyna Maruszczak 8pkt. (7 zb., 3 as.), Agata Szołtysek 7 pkt.  (3 as.), Agata Czopor 2 pkt. (3 zb.)