Wywiad z Wojciechem Downarem-Zapolskim - trenerem Domeny.pl Siemaszka

2.09.2010 Zapraszamy do przeczytania wywiadu z trenerem zespołu Domeny.pl Siemaszka - Wojciechem Downarem-Zapolskim.

- Jak Pan ocenia ubiegły sezon w kontekście występów drużyny?
Ubiegły sezon generalnie uważam za udany. Zajęliśmy 3 miejsce w grupie spadkowej, a był to nasz pierwszy sezon w 1 lidze. Byliśmy drużyną typowaną do spadku, a w drugiej grupie pokazaliśmy, że wiele osób się myliło co do naszych możliwości.                                  

- Jakie cele strategiczne stawia Pan sobie, jako trener, na ten sezon?
Chcemy zrobić następny krok do przodu. Naszym celem jest gra w grupie, która walczy o awans i zajęcie jak najwyższego miejsca. Szóste miejsce to taki cel minimalny, ale uważam, iż ten zespół ma duży potencjał i stać go na jeszcze lepszą lokatę.   

- Co skłoniło Pana do decyzji o podjęciu pracy dla Domeny.pl Siemaszka?
Sytuacja zespołu, gdy dostałem propozycję pracy była trudna. Chciałem pomóc tej drużynie i potraktowałem to jako kolejne doświadczenie i wyzwanie w mojej karierze trenerskiej.

- W tym sezonie pojawi się w drużynie kilka nowych zawodniczek. Na co postawiliście w tej selekcji - na młodość, czy raczej doświadczenie?
Do zespołu dołączyło 7 nowych dziewczyn. Wśród nich są młode, niedoświadczone zawodniczki, które chcą się uczyć koszykówki, a zarazem zawodniczki doświadczone, które grały w Ekstraklasie czy na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Postawiliśmy na mieszankę młodości z rutyną co powinno zaowocować zwycięstwami oraz rozwojem zespołu.   

- Co by Pan poradził wszystkim zarządzającym kilkunastoosobową grupą kobiet?
Myślę, iż praca z kobietami należy do bardzo przyjemnych. Moim zdaniem powinna ona bazować na wzajemnym zrozumieniu oraz dobrej atmosferze.

 

Powrót