Zachowały zimną krew i wygrały

29.11.2009

W dziewiątej kolejce spotkań nasz zespół zmierzył się u siebie z Drometem AJD Częstochowa. Zespół Drometu zajmował 9. pozycję w tabeli, posiadając taką samą liczbę punktów jak Siemaszka, więc był to mecz niezmiernie istotny dla obu drużyn.

W pierwszej części spotkania Dromet zdobył aż 31 punktów, głównie dzięki fantastycznej skuteczności rzutowej i trafionych aż 4 "trójkach". Prowadzenie w pewnym momencie sięgało 16 punktów. Słabo funkcjonowała obrona gospodarzy, a Częstochowa wykorzystywała to bezlitośnie. Aby przywrócić porządek w szeregach Domeny.pl, trener musiał wykorzystać obie przerwy na żądanie. Przyniosło to efekt i przez ostatnie 3 minuty kwarty Siemaszki zmniejszyły stratę do rywala.

W końcu zadziałała obrona zespołu z Piekar. Mocny nacisk na 3/4 boiska znacznie utrudnił życie Drometowi. Ciasna obrona nie pozwalała na łatwe punkty spod kosza. W ataku było jednak źle. Punkty pojawiały się z trudem. W trzeciej kwarcie gra znacznie się zaostrzyła. Sporo punktów zespoły zdobyły z rzutów osobistych. Dromet zaczął tracić siły i skuteczność, a Domeny.pl zaczęły łapać rytm gry. Przewaga stopniała do 5 punktów i ostatnie 10 minut meczu zapowiadało emocje. Siemaszki zachowały zimną krew i wykorzystały szansę na objęcie prowadzenia.

Zaledwie kilka punktów przewagi wystarczyło, aby Domeny.pl zwyciężyły w tym meczu. Radość była niesamowita. Mecz z Drometem był czwartym z rzędu wygranym spotkaniem zespołu Domeny.pl - drugim w lidze i drugim w Pucharze Polski.

Domeny.pl Siemaszka - Dromet AJD Częstochowa (65:63)

Następny mecz w środę, 2 grudnia o godz 18:00, tym razem w Pucharze Polski z wysokonotowaną drużyną z ekstraklasy Odrą Brzeg.