Zadecydowała dogrywka

21.12.2009

AZS UMCS Lublin przerwał serię porażek i wygrał przed swoją publicznością z dziewczynami Piekar.

Pierwszą połowę spotkania zdominowały zawodniczki z Lublina. Skuteczny atak i celne rzuty za 3 punkty doprowadziły nawet do 20 punktów przewagi. Kwarty pierwszej połowy zakończyły się 21:9 i 17:17.

Sytuacja zmieniła się już na początku drugiej połowy. Lublin gubił piłkę i szybko tracił kontrolę nad grą. Domeny.pl prowadziły 13:0. Taki wynik rozgrzał rywalizację i rozpoczął zaciętą walkę o każdy punkt. Limit czasu zakończył spotkanie remisem 65:65.

Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była 5-minutowa dogrywka. Zdominowały ją gospodynie, które wygrały całe spotkanie.

AZS UMCS Lublin – Domeny.pl (78:66)

Kolejny mecz odbędzie się 9 stycznia. Drużyna Siemaszki zagra z Koroną Kraków w Piekarach.