Zespół Domeny.pl zwycięża

7.02.2010

Ostatni mecz rundy zasadniczej Pierwszej Centralnej Ligi Kobiet, Siemaszki zagrały w Częstochowie z Drometem AJD. Dla obu drużyn była to rywalizacja o bardzo cenne punkty w dalszych rozgrywkach.

Domeny.pl były górą już w pierwszych minutach spotkania. Prezentowały większą wolę walki i mocny atak pod koszem Częstochowy. Druga kwarta wyrównała rywalizację i wynik długo oscylował wokół remisu. Po przerwie walka zaostrzyła się. Żadna z drużyn nie pozwalała na łatwe zdobywanie punktów, a obrona była zacięta i przemyślana. Ostatnia część spotkania zapowiadała walkę o wszystko i ewentualną dogrywkę. Jednak dobra gra Siemaszek pozwoliła wyjść na prowadzenie, co uspokoiło koszykarki. Do ostatnich sekund przewaga Domeny.pl malała, ale mecz udało się zakończyć wygraną.

W składzie zespołu Domeny.pl po raz pierwszy wystąpiła doświadczona zawodniczka Jola Janiszewska (dawniej Wisła Kraków).

Dromet AJD Częstochowa – Domeny.pl (66:68).

Kolejny mecz będzie rozpoczęciem drugiej fazy rozgrywek. Domeny.pl zmierzą się na wyjeździe z Gorzowem Wielkopolskim, 20 lutego o godz. 12:00.

Powrót