Zwycięskie derby

30.11.2010

W 9 kolejce 1 ligi kobiet zespół Domeny.pl Siemaszka pokonał w derbach Małopolski drużynę Korony Kraków 63-51.

Początek meczu to wyrównana gra po obu stronach boiska. Pomimo kilku prostych błędów, zawodniczki pokazały, że są zdeterminowane, by wygrać i nie oddadzą meczu bez walki. Pierwszą kwartę wygrała minimalnie Korona Kraków 15:13.

Druga część spotkania to popisowa gra Domenek. Bardzo dobra gra zespołowa w obronie i ataku oraz wykorzystanie błędów przeciwnika pozwoliły Domenkom na wypracowanie 20-punktowej przewagi (24:4). Do przerwy prowadziliśmy 39:17.

W trzeciej kwarcie Korona Kraków próbowała zmniejszyć przewagę Domenek. Nieskutecznie. Domenki powiększyły jeszcze swoje prowadzenie o 2pkt.

W ostatniej kwarcie spotkania Korona wykorzystała słabsze momenty w grze naszego zespołu i zniwelowały straty o kilka punktów. Jednak błędy w obronie ułatwiły Domenkom przeprowadzenie skutecznych akcji. Faule Korony i dobra skuteczność Siemaszki w rzutach wolnych pozwoliły nam utrzymać prowadzenie do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 63-51 dla naszego zespołu.