28.09.2011

W dniach 25-26.09.2011 zespół Domeny.pl Siemaszka wyjechał na sparingi do Poznania, aby zagrać z występującym w PLKK zespołem AZS Inea Poznań.

W niedzielę nasza drużyna spisała się wyśmienicie i pokonał AZS 55-48!!!

Pierwsza połowa to dominacja zespołu gospodyń, który wygrywał do przerwy 33-22.

Okazało się, że decydująca dla wyniku meczu była trzecia kwarta. Świetna zmienna obrona „Domenek” oraz kilka udanych kontrataków spowodowała, że tą część spotkania wygraliśmy aż 21-5 i przed ostatnią kwartą prowadziliśmy 5 pkt.

W czwartej kwarcie stopniowo powiększaliśmy przewagę, która w 6 min wynosiła aż 14 pkt. Akademiczki jednak nie poddawały się i robiły wszystko by zniwelować straty. Nasze dziewczyny utrzymały jednak wysoki poziom koncentracji w obronie i spokojny atak do samego końca, nie pozwalając wydrzeć sobie zwycięstwa.

Końcowy wynik 55-48 (18-23, 4-10, 21-5, 12-10) dla Domeny.pl Siemaszki!

Najskuteczniejsze w zespole były:
Wilk 15, Dąbkowska 13, Lelek 10, Krzywoń 9, Płazińska 4, Czopor 2, Kuzio 2, Panek-Kula 0,Hajduk 0.

W poniedziałek rano odbył się drugi mecz pomiędzy zespołami.

Podrażnione dzień wcześniej akademiczki udanie zrewanżowały się naszym „Domenkom” i pokonały je 76-51.

Decydująca w tym meczu była pierwsza połowa spotkania. Źle funkcjonowała od początku meczu obrona zespołowa. Sporo nieporozumień oraz proste błędy w ataku i niewymuszone straty sprawiły, że do przerwy straciliśmy aż 51 pkt. a rzuciliśmy zaledwie 28.

W drugiej części meczu już wyglądało to zdecydowanie lepiej. Poprawiliśmy przede wszystkim szyki obronne, ale nie byliśmy w stanie odrobić dzielącej nas różnicy punktowej i ostatecznie przegraliśmy 76-51 (9-26,19-26,13-16,10-9).