Zwycięstwo na koniec sezonu

5.04.2012

W ostatnim meczu sezonu zespół Domeny.pl Siemaszka wybrał się na mecz aż do Olsztyna. Był to najdłuższy wyjazd naszego zespołu z przekroju całego sezonu.

Pomimo tak ciężkiej podróży dziewczyny rozpoczęły spotkanie lepiej od gospodyń.

Po 3 minutach spotkania prowadziliśmy 10:2 i taka przewaga praktycznie utrzymała się do końca kwarty. Domenki zdobyły aż 29 punktów w tej części spotkania przy 19 punktach zawodniczek z Olsztyna.

Druga kwarta to już gorsza skuteczność w wykonaniu obydwu zespołów, a przewaga Domeny.pl Siemaszka cały czas oscylowała wokół 8-12 punktów. Ostatecznie gospodynie odrobiły 1 punkt straty z poprzedniej kwarty i do przerwy wynik brzmiał 41:32 dla Domenek.

Trzecia kwarta rozpoczęła się źle dla naszej drużyny. Olsztynianki zdobyły 6 pierwszych punktów i nasza przewaga po 2 minutach stopniała do zaledwie 3 oczek. Na szczęście dziewczyny zwarły szybko szeregi i ponownie odskoczyły przeciwnikowi tym razem na 8 punktów na koniec kwarty.

Ostatnia kwarta przyniosła wiele emocji. Gospodynie nie zamierzały łatwo się poddawać. Po 4 minutach na tablicy wyników widniał już remis, a na 3 minuty przed końcem wyszły na pierwsze prowadzenie. Na szczęście okazało się to jedynym ich prowadzeniem w tym meczu. Domenki ponownie dzielnie wytrzymały presję i lepiej rozegrały końcówkę meczu. Na 3 sekundy do końca spotkania i przy wyniku 72:71 dla nas Olsztynianki miały jeszcze piłkę z boku i chciały stworzyć ewentualną zwycięską akcje, ale nasze dziewczyny nie dały się zaskoczyć, wybroniły piłkę i tym samym ostatni mecz tego sezonu 2011/2012 okazał się wygranym! Gratulujemy!