Zwycięstwo na koniec sezonu

4.04.2011

W swoim ostatnim występie w tym sezonie zespół Domeny.pl Siemaszka pokonał AZS Gorzów Wlkp. 52-50 (6-13, 12-16, 22-8, 12-13).

Pierwsza kwarta spotkania rozpoczęła się źle dla „Domenek”. Niecelne rzuty spod kosza oraz 2 osobiste sprawiły, że to niespodziewanie przyjezdne objęły  prowadzenie, którego nie oddały już do końca kwarty zakończonej wynikiem 6-13.

Obraz gry w drugiej części się nie zmienił. Proste błędy w obronie, bezmyślne faule oraz sporo niecelnych rzutów z dystansu sprawiły, że AZS powiększył jeszcze przewagę i do przerwy przegrywaliśmy aż 11 pkt. Gdyby nie celna trójka Pauliny Adamowicz na ostatnią sekundę kwarty byłoby jeszcze gorzej.

Po przerwie nasze zawodniczki wyszły skoncentrowane i zmobilizowane. Sygnał do odrabiania strat dała Anna Panek, która trafiła najpierw za dwa, a potem popisała się asystą do Grażyny Witkoś. Agresywna, dobra obrona przyniosła od razu efekty. „Domenki” szybko odrobiły straty, a pod koniec kwarty objęły pierwsze w meczu prowadzenie (40-37).

Czwarta kwarta to walka kosz za kosz. Na 40 sekund przed końcem przy jednopunktowym prowadzeniu  „Domenki” zrobiły stratę wyrzucając piłkę w aut. Na szczęście dla nas pomimo, iż Gorzów miał dwie okazję wyjść na prowadzenie nie wykorzystał ich, a mecz zakończył się udanym przechwytem Agaty Czopor.

Gratulujemy zwycięstwa i pierwszego miejsca w grupie!