Zwycięstwo na zakończenie rundy

28.11.2011

W ostatniej kolejce pierwszej rundy, drużyna Domeny.pl Siemaszka odniosła bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na własnej hali TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 67:50 ( 23:9, 10:13, 19:12, 15:16).

Przed tym spotkaniem Domenki zajmowały w tabeli szóste miejsce, natomiast przeciwnik z przewagą jednego punktu był na miejscu trzecim. Nasze dziewczyny podeszły do spotkania bardzo zmobilizowane, co było widać już po przebiegu pierwszej kwarty.

Bardzo dobra gra w obronie oraz skuteczny atak, na który żadnej odpowiedzi nie miała drużyna Ostrovii, pozwoliła uzyskać dużą przewagę. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 23:9.
Kolejne dziesięć minut to już bardziej wyrównana gra. Obie drużyny miały problem ze skutecznością, a rywalki zdołały odrobić zaledwie trzy punkty. Tą kwartę wygrały 13:10 jednak to Domenki na przerwę schodziły z jedenastopunktową przewagą.

W drugiej połowie dziewczyny nie spuściły z tonu. Przyjezdne w dalszym ciągu raziły nieskutecznością, a gospodynie umiejętnie to wykorzystywały. Punktowały zarówno zawodniczki podkoszowe, jak i obwodowe. W tej kwarcie udało się powiększyć przewagę wygrywając ją 19:12.
Ostatnią część spotkania dziewczyny z Piekar przegrały jednym punktem, jednak wcześniej wypracowany wynik pozwolił nie martwić się o końcowy rezultat tego meczu.

Pomimo wielu błędów, jakie popełniły Domenki, dzięki bardzo dobrej obronie, dużej determinacji oraz grze zespołowej udało im się odnieść jakże cenne i satysfakcjonujące zwycięstwo. Dzięki zdobytym punktom ekipa Domeny.pl Siemaszka awansowała na 3 miejsce tabeli.

Za tydzień Siemaszka zmierzy się z drużyną z Rzeszowa. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, a dziewczynom życzymy równie udanej rundy rewanżowej.