Zwycięstwo w ostatnich sekundach

28.03.2012

Drużyna Domeny.pl Siemaszka podejmowała w środę (21 marca), u siebie zespół SMS Łomianki. Mecz ten na prośbę przyjezdnych został przeniesiony z ostatniej kolejki sezonu.

Już od początku spotkania nasza drużyna narzuciła przeciwnikowi dobre tempo akcji i niezłą obronę, dzięki czemu rozpoczęliśmy od prowadzenia 7:0. Przewaga na utrzymała się praktycznie do końca kwarty, którą wygraliśmy 18:10.

Drugą kwartę spotkania również rozpoczęliśmy dobrze zdobywając 5 punktów z rzędu. Prowadziliśmy już wtedy 23:10. Przeciwnik jednak nie zamierzał się łatwo poddać i potem to on zdobył 7 oczek pod rząd. Na szczęście Domenki szybko zwarły szeregi i na koniec kwarty odskoczyły ponownie tym razem na 11 punktów. Do przerwy wynik brzmiał 31:20.

Trzecia część spotkania to próby odrobienia strat przez młode dziewczyny z Łomianek. Pierwsze 5 minut to walka kosz za kosz, potem jednak nastąpił zryw przyjezdnych, dzięki czemu zniwelowały one straty na 18 sekund przed końcem tej części do 2 punktów. Na nasze szczęście na ostatnią sekundę do końca kwarty celną trójkę oddała Karolina Hajduk i przed decydującą ćwiartką Domeny.pl Siemaszka prowadziły 50:45.

Czwarta kwarta to falowa gra przez obydwa zespoły. Najpierw powiększyliśmy przewagę po 5 minutach do 11 punktów, aby potem pozwolić przeciwnikowi wszystko odrobić. Na 12 sekund przed końcem na tablicy wyników widniał remis. Piłkę posiadały Domenki. Przeciwnik dwa razy szybko faulował, aby zabrać nam trochę uciekających cennych sekund. Na ostatnie 6 sekund zaspał jednak i nasze dziewczyny tą nadarzającą się okazje wykorzystały. Agnieszka Krzywoń zdecydowała się na oddanie rzutu z półdystansu, nie trafiła, ale zebrała po sobie piłkę i w efektowny sposób dobiła ja z powietrza na ostatnią sekundę dzięki czemu zapewniła zwycięstwo dwoma punktami!